Alavis ™ MSM + Glukózamín sulfát, 60 tabliet

Alavis ™ MSM + Glukózamín sulfát, 60 tabliet

Osvedčená kombinácia látky MSM a glukosamín sulfátu má vysokú účinnosť pre správnu funkciu kĺbov, svalov, väzov, šliach a kostí. Vhodné najmä na podávanie mladým psom a psom malých plemien.

Môžete mať už dnes možnosti doručenia Skladom 5+ ks
20,07 €
Cena za 1 tabliet: 0,33 €
V jednej objednávke je možné zakúpiť maximálne 99 ks tohto produktu. Ak potrebujete nakúpiť viac kusov, kontaktujte nás prosím na obchod@pilulka.sk.
V košíku máte 0 ks za 0 €
Nákupom získate 20.07 kreditov

ALAVIS™ MSM + Glukozamín sulfát je veterinárny prípravok obsahujúci glukozamín sulfát na podporu vývoja a regeneráciu kĺbových chrupaviek a MSM – (methylsulfonyl­methan) látku obsahujúcu organicky viazanú síru, ktorá pôsobí na spevnenie väzov a šliach, potlačenie zápalu a bolesti a na regeneráciu a relaxáciu svalov. V neposlednom rade obsahuje hydrolyzovaný kolagén, vitamín C, olej z boráka lekárskeho, kurkumín a extrakty z ďumbiera lekárskeho a boswellie.

Doporučuje sa u šteniat a mladých psov pre správny vývoj pohybového aparátu, ďalej u psov každého veku pri ochoreniach kĺbov, kostí a svalových úponov a ako prevenciu pred týmito chorobami. Jedinečná kompozícia tohoto preparátu vykazuje výrazný účinok proti bolesti a zápalu.

Odporúčame užívať pri:

 • Dysplazia kĺbu (hlavne veľké a obrie plemená)
 • Luxácia a subluxácia pately (skôr malé plemená)
 • Čiastočná ruptúra skrížených kolenných väzov
 • Zápal väzov, šliach a svalov
 • Poúrazové a pooperačné stavy
 • Ochorenia chrbtice
 • Osteoporóza (rednutie kostí)

Účinné látky:

 • MSM (methylsulfonylmethan) - Je prírodná látka obsahujúca organicky viazanú síru, ktorá je zapojená do procesu tvorby kolagénu, spevňuje väzy a šľachy, pôsobí relaxačne a regeneračne na svaly. MSM sa podieľa nielen na znížení bolestí kĺbov, ale vďaka svojim antioxidačným a detoxikačným účinkom tiež na odbúravaní poškodeného tkaniva. Na potlačenie bolesti je vhodné užívať MSM aj pri poúrazových a pooperačných stavoch, kedy bolo navyše zistené lepšie hojenie rán. MSM má analgetický, protizápalový, vazodilatačný a antiedematózny účinok. Má svoje uplatnenie aj pri odstránení bolestí svalov, svalových kŕčov a tiež bolestí šliach
 • Glukózamín sulfát - Je aminosacharid zložený z dvoch molekúl glukózy, sulfátovej skupiny a dvoch aminoskupín. Z tenkého čreva sa vstrebáva, prechádza biologickými bariérami do tkanív, cez synoviálnu blanu a do kĺbovej chrupavky. Zabudováva sa do polysacharidov (glykozaminoglykánov – GAG), ktoré majú v organizme rôzne funkcie. Stimuluje bunky chrupavky (chondrocyty) k syntéze proteoglykánov a je ich základným substrátom pre ich vznik. Proteoglykány sú základné stavebné zložky chrupavky. Glukózamín sulfát má priaznivé účinky proti bolesti a zápalu pri artróze kĺbov. Stimuluje správnu funkciu a reparáciu kĺbov. Pre tieto svoje vlastnosti sa používa ako chondroprotektívum
 • Kadidlovník pílovitý (Boswellia serrata) – Je strom dorastajúci do výšky 18 metrov a do povedomia sa dostala práve gumoživica z tohto stromu. Gumoživica sa získava narezaním kôry stromu. Na vzduchu tuhne, má charakteristickú vôňu. Jej hlavnými oobsahovými látkami sú silica (5-9%, ktorá obsahuje najmä α-tujén, sabinén, α-pinén, α-felandrén) a triterpény zastúpené najmä α-amyrínom a boswelovými kyselinami, ktoré sa vyznačujú protizápalovým účinkom – blokujú enzým 5-lipoxygenáu, znižujú produkciu prozápalových leukotriénov. Majú dokázanú aj antikomplementovú aktivitu inhibíciou C3 konvertázy, inhibíciu infiltrácie polymorfonukleárnych leukocytov. Ďalším mechanizmom protizápalového účinku boswelových kyselín je inhibícia katepsínu G, enzýmu, ktorého aktivita v neutrofilných granulocytoch sa zvyšuje pri zápalových kĺbových ochoreniach. Boswelové kyseliny pôsobia protizápalovo a analgeticky pri zápalových i degeneratívnych kĺbových ochoreniach
 • Ďumbier lekársky (Zingiber officinale) (zázvor) - Má podobné účinky ako boswelové kyseliny. Táto rastlina pôvodom pochádza z oblastí juhovýchodnej Ázie. Hlavnými obsahovými látkami podzemku sú silica (1-4%) a fenoly. Silica pozostáva najmä zo seskviterpénov (α-zingiberén, β-bisabolén, α-farnezén, zingiberol) a malého množstva monoterpénov. Podzemok ďumbiera má silný protizápalový účinok a využíva sa pri liečbe osteoartritídy

Obsah účinných látok v 1 tablete:

 • Glukosamin sulfát – 750 mg
 • ALAVIS ™ MSM – 500 mg
 • Olej z borku lekárskeho – 25 mg
 • Základná zmes (farmaceutická želatína, zázvor obecný, kurkuma dlhá, boswelia)
 • kurkumín - (Curcuma longa) (95%) 15 mg
 • Extrakt z ďumbiera lekárskeho - (Zingiber officinale) (5%) 15 mg
 • Extrakt z kadidlovníka pílovitého (Boswellia serrata) (85%) 10 mg
 • Ďalšie zložky: izomalt, kopolymér polyvinylpyrolidónu a vinyl-acetátu, mikrokryštalická celulóza, stearan horečnatý.

Spôsob použitia

Tablety sa podávajú denne podľa odporúčaného dávkovania priamo do tlamy alebo s kúskom potravy, prípadne rozdrvené do krmiva. Optimálny čas podávania sú 3 mesiace.

Dĺžka užívania

Veterinárny prípravok je možné podávať dlhodobo.

Dávkovanie

Hmotnosť psa Iniciačná dávka (prvých 14 dní užívania) denne Udržiavacia (pokračovacia) dávka denne
1 - 5 kg 1/2 tablety 1/4 tablety
5 - 10 kg 1 tablety 1/2 tablety
10 - 15 kg 2 tablety 1 tableta
15 - 25 kg 3 tablety 1 a pol tablety
25 - 45 kg 4 - 5 tablet 2 a pol
45 a viac kg 5 - 6 tablet 2 a pol - 3 tablety

Pozrite tiež ostatné produkty značky Alavis, ktoré sú v kategóriách Výživové doplnky pre psov, Veterinárne výživové doplnky a Veterina. Ak si nie ste istí výberom tohto produktu, inšpirujte sa v kategórii Výživové doplnky pre psov.

EAN: 8594191410103
Značka: Alavis
Forma: Tableta
Veľkosť balenia: 60 tabliet
Originálny názov: ALAVIS MSM+GLUKOZAMÍN SULFÁT tbl 1x60 ks
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia

Veterinárne doplňky pre psov

Odporúčame vám tieto podobné produkty

EAN: 8594191410103
Značka: Alavis
Forma: Tableta
Veľkosť balenia: 60 tabliet
Originálny názov: ALAVIS MSM+GLUKOZAMÍN SULFÁT tbl 1x60 ks
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia