Sušičky ovocia - ETA (4 produktov)

Zaobstarajte si praktického pomocníka do kuchyne a vyrobte si zdravú a chutnú pochúťku, ktorá má dlhodobú trvanlivosť. Sušičku ocenia nielen milovníci ovocia, ale aj tí, ktorí majú radi zeleninu, huby, bylinky, ale aj mäso. Na výber máte z rôznych …

Zobraziť viac

Zaobstarajte si praktického pomocníka do kuchyne a vyrobte si zdravú a chutnú pochúťku, ktorá má dlhodobú trvanlivosť. Sušičku ocenia nielen milovníci ovocia, ale aj tí, ktorí majú radi zeleninu, huby, bylinky, ale aj mäso. Na výber máte z rôznych variantov a veľkostí. Poradíme vám, ako sušiť potraviny tak, aby v nich zostali prospešné látky a akú sušičku vybrať podľa požadovaných preferencií.

Sušička ovocia a ako ju vybrať

Medzi parametre, podľa čoho vybrať sušičku na ovocie vybrať patrí počet poschodí, kde potraviny vyskladáte, výkon, ale aj doplnkové funkcie. Ďalej zohľadnite tvar, hrá dôležitú úlohu v rovnomernosti sušenia alebo priemer plátov. Pozrime sa na dôležité faktory pri výbere sušičky na ovocie.

  • Tvar sušičky – Zakúpiť môžete okrúhlu alebo hranatú sušičku. Okrúhla sušička na ovocie je obvykle lacnejšia, ale kvôli motoru umiestnenému v spodnej časti spôsobuje nerovnomerné sušenie a pláty je potrebné počas sušenia presúvať. Hranatá sušička ovocia má motor na boku, jej sušenie je teda rovnomerné. Zaobstaráte ju však za vyššiu cenu.
  • Počet a priemer plátov – Okrúhle a hranaté sušičky väčšinou obsahujú 4 až 12 kusov. Ich priemer býva 23 až 44 cm.
  • Materiál sušičky na potraviny – Najbežnejším materiálom sušičiek je plast alebo nerez. Bežne sú z plastu vyrobené okrúhle sušičky na ovocie, majú ľahkú údržbu, ale za to kratšiu životnosť. Nerezové sušičky na ovocie sú väčšinou tie hranaté, sú vysoko odolné a majú dlhú životnosť, ale aj vyššiu obstarávaciu cenu.
  • Výkon a príkon sušičky – Pokiaľ plánujete sušenie väčšieho množstva potravín, tým vyšší príkon pri výbere voľte. Ovplyvňuje totiž nielen spotrebu elektrickej energie, ale má vplyv aj na dobu sušenia potravín. Na občasné sušenie vám postačí príkon do 250 W. Príkon okolo 500 W je zlatý stred a príkon 700 až 1 000 W je vhodný na časté sušenie.
  • Hlučnosť sušičky – Dôležitý parameter, pokiaľ sa chystáte sušičku púšťať cez noc.

Doplnkové funkcie sušičiek na potraviny

Sušičky ovocia môžu obsahovať rôzne funkcie a doplnky, ktoré určite oceníte. Patria medzi ne napríklad otáčavé pláty (okrúhle sušičky), napomáhajú k rovnomernému sušeniu. Počet programov, zakúpiť je možné sušičky s 1 až 8 programami. Veľmi oceníte funkciu časovača, jednoducho nastavíte začiatok a koniec sušenia a po uplynutí času sa prístroj automaticky vypne. Zostávajúci čas sušenia je zobrazený na displeji. Skvelou funkciou je aj regulácia teploty, môžete nastaviť výšku teploty. Drahšie modely obsahujú funkciu infračerveného žiarenia, ide o modernú metódu sušenia. Vďaka špeciálnym plátom na sušenie môžete ľahšie vysušiť napríklad bylinky alebo mäso.

Regulácia teploty umožňuje sušiť viac druhov potravín naraz

Urýchlite celý proces sušenia a usušte viac druhov potravín naraz. Rôzne druhy potravín totiž vyžadujú rôzne teploty sušenia. Bežne zakúpite sušičku na ovocie s nastaviteľnou teplotou 35°C až 70°C. Napríklad ovocie a zelenina sa sušia pri teplote 52°C až 57°C. Aby ste si pochutnali na sušenom mäse, teplotu nastavte na cca 68°C. Nízka teplota, okolo 35° C, je dostačujúca na sušenie byliniek.

V kategórii menom Sušičky ovocia máme k dispozícii 7 výrobkov, u 2 z nich dostanete dodanie zadarmo. Zákazníci hodnotia najlepšie rady ETA, Sencor a Klarstein. Najlepšie hodnoteným výrobkom je Klarstein Klarstein Silver sušička potravín.

Product image

ETA Sušička potravín 530190000 FREYA

Môžete mať v piatok 8. 12.49,78 €
Product image

ETA sušička ovocia

Môžete mať v piatok 8. 12.35,90 €

ETA Vital Air II sušička potravín

Môžete mať v piatok 8. 12.189 €
Product image

ETA sušička potravín Brisa 1302.90000

Môžete mať v piatok 8. 12.91,90 €
Sušičky ovocia - ETA - recenzie a skúsenosti zákazníkov
Zaujíma vás, aké skúsenosti majú s produktmi Sušičky ovocia - ETA ostatní zákazníci? Mrknite sa na ich recenzie, nech nekupujete mačku vo vreci.
Ľudia hodnotia produkty v kategórii Sušičky ovocia - ETA na 96 %
Recenzia produktu: Sencor Sušička ovocia SFD 2105WH
5 / 3x
Super věc. Využívám často
Recenzia produktu: Concept GOBI 9+ sušička ovocia SO1020
5 / 5x
Velmi dobrý pomocník, není ani moc hlučná, vejde se do ní dost materiálu.
Recenzia produktu: Sencor SFD 750WH sušička potravín
5 / 1x
Yes
Recenzia produktu: ETA Sušička potravín 530190000 FREYA
5 / 2x
Vánoční dárek takže uvidíme. Nepochybuji že hodnocení bude tak jak uvádím. Tichý provoz, dobrá skladovatelnost. Prosím kde přiobjednám plata? Děkuji.
Recenzia produktu: Sencor SFD 790WH sušička potravín
4 / 1x
Menší sušička, která díky pěti patrům usuší velké množství ovoce. Snadná manipulace. 2 nastavitelné výšky .Návod na obsluhu s malilinkatou velikostí písma, není uvedena doporučená teplota pro sušení jednotlivých potravin. Není vhodné pro sušení malin, ostružin.