Vánoce s dětmi

Vianoce nám pomaly klopú na dvere a skúsené mamičky už vedia, že s prípravami sa neoplatí otáľať. Kedy nakúpiť darčeky, kedy ich zabaliť, kedy napiecť pečivo a ako si rozvrhnúť upratovanie? Tých povinností je naozaj dosť, a pretože chceme, aby ste si tohtoročné sviatky čo najviac užili, pripravili sme si pre vás pár tipov, ktoré vám vianočné práce pomôžu rozvrhnúť tak, aby ste mali čas na seba aj na svoju rodinu.

Vianočné pečenie

Vianočné upratovanie

Darčeky pre deti

Darčeky pre mamičky

rozdelovnik

Vianočné pečenie

rozdelovnik

Myslíte, že na pečenie je ešte skoro? Nezabúdajte, že obľúbené perníčky potrebujú pár týždňov čas, aby sa dostatočne preležali. Začnite teda s nimi. Tiež si vypracujte plán, čo a kedy budete piecť a včas sa zásobte potrebnými surovinami. Múka, oriešky, kakao, džemy – bez týchto ingrediencií sa koláče neupečú. Všetko nakúpite na Pilulke v pohodlí domova.

Vianočné recepty

Preferujete tradičné recepty od babičky, alebo zdravšie varianty? Pokiaľ vás zaujíma ako zdravšie upiecť tradičné linecké pečivo alebo vanilkové rožky, mrknite na naše zdravé recepty. Pri pečení odporúčame využiť kvalitné oriešky Snӓksy alebo potraviny od Aporosy.

Aporosa košíčky alebo zdravšie "Reese´s"

  • 1 celá čokoláda (ideálne aspoň 70%)
  • Aporosa arašidový krém crunchy
  • Soľ

Postup:

Rozpustite čokoládu, dajte ju do polovice 6–8 košíčkov a uložte na 3 minúty do mrazničky. 3 lyžičky arašidového krému zmiešajte so soľou (veľa soli – nebojte sa toho), náplň dajte len doprostred košíčka a zalejte čokoládou. Za cca 10 minút môžete konzumovať.

Aporosa košíčky
Linecké

Linecké bez múky

  • 120 g mandlí
  • 80 g kešu
  • 50 g ghí
  • 2 žĺtky a 1 bielok
  • citrónová kôra

Postup:

Orechy si rozmixujte najemno na múku, potom zmiešajte všetky ingrediencie a vypracujte hladké cesto. Dajte na hodinu (alebo cez noc) do chladničky odpočinúť. Studené cesto vyvaľkajte na 2–3 mm hrubú placku a vykrajujte tvary. Do polovice vykrojených tvarov urobte do stredu očko. Pečte na 180 stupňov asi 10 minút. Potom nechajte vychladnúť a odležať, následne naplňte marmeládou alebo arašidovým maslom.

Bezpečnosť nadovšetko!

Pomocníci do kuchyne

rozdelovnik

Vianočné upratovanie

Rozdelovnik

Vytvorte si doma dokonalú atmosféru! Niekto sa v upratovaní vyžíva, iný to robí len z povinnosti – tak či onak, všetci to musíme absolvovať. Uľahčite si predvianočné upratovanie s užitočnými pomocníkmi – objavte mopy na rýchle čistenie podláh či dezinfekčné prípravky pre ich lesk. Pokiaľ preferujete prírodné upratovanie, siahnite po jedlej sóde a octe.

Tipy na vánoční úklid
rozdelovnik

Darčeky pre deti

rozdelovnik

Batoľatá sú v období dôležitom pre vývoj reči, jemnej motoriky, pohybových a senzorických schopností. Keď bude váš darček pre bábätko robiť zvuky a prežije aj opakovaný pád na zem, tak ste vybrali správne. Čo však potrebujú bábätká najviac? Okrem lásky je to nekonečná zásoba plienok, detských príkrmov či kvalitnej kozmetiky.

Pokiaľ si chcete urobiť očko aj u rodičov detí, zvoľte balenie vitamínov na imunitu. Nemusia sa potom strachovať, že si opäť zo škôlky alebo školy prinesie bacily a zostane s teplotou doma – a to je naozaj užitočný darček.

Výživa pre prirodzený rast a vývoj bábätka

rozdelovník

Darčeky pre mamičky

rozdelovnik

Ak už máte dosť predvianočného zhonu, poďte sa zrelaxovať s kvalitnou kozmetikou. Objavte sady kozmetiky vo vianočných a limitovaných edíciách, s ktorými sa môžete zahaliť do vône kvetov alebo sa účinne starať o svoju pokožku, telo i vlasy. Ak hľadáte darček pre budúcu mamičku, siahnite po potrebách pre novopečené mamičky ako sú dojčiace vankúšiky či odsávačky mlieka.

Profesionálna starostlivosť o chrup

Výbava pre novopečené mamičky

Zpátky na úvod