Opaľovacie krémy SPF 50+ - Na starostlivosť o pokožku (7 produktov)

Opaľovacie prípravky s ochranným faktorom 50 (SPF 50) sú určené predovšetkým pre osoby s veľmi citlivou pokožkou. To môžu byť deti, dospelí s pokožkou fototypu I a II alebo osoby trpiace kožným ochorením.

 Zobraziť viac

Opaľovacie prípravky s ochranným faktorom 50 (SPF 50) sú určené predovšetkým pre osoby s veľmi citlivou pokožkou. To môžu byť deti, dospelí s pokožkou fototypu I a II alebo osoby trpiace kožným ochorením.

Vysokú ochranu budete tiež potrebovať, ak ste vystavení veľkej UV záťaži. Napríklad ak budete tráviť veľa času pri vode (kvôli odrazu), na piesočnatej pláži, na horách, poprípade v blízkosti rovníka.

Čo znamená fototyp pokožky?

Ľudskú pokožku podľa jej citlivosti na slnečné žiarenie delíme do niekoľkých skupín (hovoríme o tzv. fototype). Prípravky s ochranným faktorom 50 by mali používať najmä ľudia, ktorých pokožka patrí k fototypu I a II (majú veľmi svetlú a citlivú pokožku, svetlé alebo ryšavé vlasy - podrobnejší popis jednotlivých fototypov nájdete tu). Samozrejme sa nedá spoliehať len na tabuľku fototypov a pri výbere opaľovacieho prostriedku je vždy nutné zhodnotiť momentálny zdravotný stav vašej kože.

Ako mám rozumieť UV faktoru?

UV faktor udáva, o koľko viac času môžeme stráviť vystavení slnečným lúčom (bez toho aby sa naša koža spálila), oproti tomu koľko času by sme mohli na slnku stráviť nenamazaní.

Pre lepšie pochopenie uveďme príklad: Ak máme človeka s veľmi citlivou svetlou kožou, ktorý patrí k fototypu I, potom vieme, že sa na slnku môže bez použitia opaľovacích prípravkov zdržiavať približne 10 minút. Ak sa takýto človek natrie opaľovacím krémom s ochranným faktorom 20, potom sa táto doba predĺži na 200 minút (vypočítaná ako 10x20).

Ale pozor: Tento výpočet vznikol na základe laboratórnych výskumov. A nastoliť také podmienky aké sú v laboratóriu sa podarí len málokomu. Predovšetkým býva problém v množstve opaľovacieho krému, ktorý nanášame (spravidla používame menej než by bolo vhodné). Preto je nutné vypočítané číslo ešte ponížiť a počítať iba so zhruba 60% z pôvodne vypočítanej doby, teda 120 minútami.

Ako delíme opaľovacie krémy podľa stupňa ochrany?

  • Nízka ochrana: SPF 6-10
  • Stredná ochrana: SPF 15-25
  • Vysoká ochrana: SPF 30-50
  • Veľmi vysoká ochrana: SPF 50 a viac

Všeobecne sa odporúča používať pre dospelých aspoň SPF 20 a pre väčšie deti aspoň SPF 30, pre veľmi malé deti najmenej SPF 50, ale dojčatá a batoľatá je lepšie slnku vôbec nevystavovať.

Na obale skúmajte nielen ochranný faktor, ale aj to, či opaľovací prostriedok poskytuje ochranu proti UVA i UVB žiareniu.

Prečo je vhodné pre deti používať najvyšší stupeň ochrany (SPF 50 a viac)?

Detská pokožka je citlivejšia ako pokožka dospelého, pretože je tenšia a ešte nemá vyvinuté všetky prirodzené ochranné mechanizmy. Navyše, koža má sloniu pamäť a ak je v detstve poškodená, v dospelosti potom človek môže následky pocítiť vo forme závažného ochorenia.

Ako bolo navyše uvedené, ochranného faktora uvedeného na obale opaľovacieho krému mimo laboratórne podmienky nedosiahnete. Pre pre deti radšej vždy voľte ochranu vyššiu.

Musím sa ešte chrániť pred slnkom, keď použijem krém s ochranným faktorom 50 a viac?

Áno. Vždy by sme mali dodržiavať niekoľko základných zásad:

  • Vždy sa snažte vyhýbať priamym slnečným lúčom na poludnie (tj. zhruba od 11 do 14 hodín)
  • Nezabúdajte na ochranu pier, aj na nich je citlivá pokožka
  • Snažte sa zdržiavať v tieni, ale aj tu sa chráňte krémom. Zvlášť u malých detí dajte pozor, aby aj kočík, v ktorom vonku spí, nestál na priamom slnku alebo aspoň bol z materiálu, ktorý UV žiarenie neprepustí
  • Používajte ďalšie ochranné pomôcky - slnečné okuliare (aj pre malé deti), klobúk alebo čiapku, ochranné oblečenie (zvlášť pri vodných športoch)

Existujú aj prírodné prípravky s vysokým a veľmi vysokým ochranným faktorom?

Áno, predávajú sa aj prírodné opaľovacie prostriedky s ochranným faktorom 50. Na rozdiel od bežných opaľovacích krémov, tieto prípravky fungujú vďaka tzv. fyzikálnym (minerálnym) filtrom. Ak si taký krém nanesiete na pokožku, odrážate slnečné lúče ako zrkadlo - drobné čiastočky látok vytvoria na koži bielu vrstvu (niektoré skôr biele fľaky, pretože nie všetky idú dobre rozmazať) a práve táto vrstva potom slnečné lúče neprepustí a odráža. Oproti klasickým prípravkom s chemickým filtrom majú prírodné opaľovacie prípravky výhodu, že účinkujú ihneď po namazaní.

Aké značky opaľovacích prípravkov s SPF 50 sú najlepšie?

Daylong je dlhodobo jednou z najpopulárnejších značiek v segmente opaľovacích prostriedkov. Táto švajčiarska značka si získala obľubu zákazníkov predovšetkým vlastnosťami svojich výrobkov - dobre sa rozotierajú, nelepia, nezanechávajú stopy. Naviac ponúka starostlivosť pre celú rodinu, vrátane prípravkov pre dojčatá. Odporúčame skúsiť Daylong extreme SPF 50+.

Kvalitné opaľovacie krémy pre celú rodinu vyrába Bioderma. Odporúčame Bioderma Photoderm Kid SPF50+, predáva sa v praktickom spreji, vďaka ktorému sa ľahko nanáša aj na malých neposedníkov. Bioderma tiež ponúka prírodný opaľovací krém v spreji Bioderma Photoderm Mineral 50+, ktorý je určený pre veľmi citlivú pokožku, ktorá neznesie chemické filtre.

Vysoká ochrana je tiež vhodná pre citlivú kožu tváre. Vichy vyrába veľmi príjemný opaľovací sprej na tvár Idéal Soleil SPF 50, ktorý môžeme len odporučiť.

My osobne nedáme dopustiť na kozmetiku s termálnou vodou La Roche-Posay. V tohtoročnej sezóne sme vyskúšali La Roche Anthelios Dermo, čo je opaľovacie mlieko vhodné aj pre dojčatá, i praktický sprej z rovnakej série a môžeme vám ho len odporučiť.

Zákazníci najlepšie hodnotia rady Eucerin, Bioderma a Heliocare. Najlepšie hodnoteným výrobkom je Bioderma Photoderm KID mlieko SPF 50+ 100 ml.

Opaľovacie krémy SPF 50+ - Na starostlivosť o pokožku - recenzie a skúsenosti zákazníkov
Zaujíma vás, aké skúsenosti majú s produktmi Opaľovacie krémy SPF 50+ - Na starostlivosť o pokožku ostatní zákazníci? Mrknite sa na ich recenzie, nech nekupujete mačku vo vreci.
Ľudia hodnotia produkty v kategórii Opaľovacie krémy SPF 50+ - Na starostlivosť o pokožku na 92 %
Recenzia produktu: Eucerin SUN Ochranný krémový gél na opaľovanie na tvár OIL CONTROL SPF 50+ 50 ml
5 / 7x
Presne ako sľubujú…. Ochrana, odolnosť, ľahké nanášanie . Po 7 dňoch zlepšenie kvality pleti.
Recenzia produktu: La Roche-Posay UVMune 400 Anthelios osviežujúci fluid SPF50+ 50 ml
5 / 1x
Je vyborny.
Recenzia produktu: Medik8 Advanced Day Ultimate Protect 50 ml
5 / 2x
Super produkt.Perfektní ochrana.
Recenzia produktu: Bioderma BIODERMA Photoderm AR veľmi svetlý SPF 50+ 30 ml
5 / 1x
vynikající ochrana
Recenzia produktu: Ducray MELASCREEN CREME RICHE SPF50+ výživný krém na suchú a citlivú pokožku 40 ml
5 / 1x
Topka!
Recenzia produktu: La Roche-Posay Anthelios Age Correct tónovaný 50 ml
5 / 3x
Používam dlhodobo, po celý rok. Napriek ľahkej konzistencii, je prekrytie nedostatkov na pleti dokonalé. Nie je potreba ďalšieho make upu. Len zafixujem kompaktným púdrom. Vydrží celý deň. Pre mňa podstatné aj SPF 50, kúpila som prvý krát hlavne kvôli tomu. Pri každodennom používaní vydrží aj pol roka, takže aj pri vyššej cene sa oplatí. Pre upresnenie, mám mastnejšiu pleť, napriek veku po 50 ke :) a za mňa je tento produkt TOP.
Recenzia produktu: La Roche-Posay Anthelios UVMUNE 400 oil control gél-krém SPF 50+ bez parfumu pre citlivú mastnú pleť 50 ml
5 / 3x
Toto je môj obľúbený SPF na pleť, ktorú mám extrémne citlivú (akné, rosacea, ekzém🙊). Krásne mi zmatní pleť na celý deň a neupchava póry. Kupujem si ho už 3 roky a žiadny iný sa mu nevyrovná.
Recenzia produktu: Eucerin Sun Ochranný krémový gél na opaľovanie na tvár Dry Touch OIL CONTROL (svetlý) SPF 50+, 50 ml
5 / 1x
Tento SPF krém už bohužel nekoupím, protože se hrozně špatně nanáší na pleť. Ani nevím jak to popsat...špatně se rozmazává, do toho tvoří hrudky...No na mou pleť opravdu velký špatný. Ale když už se mi to povede, tak vypadá na pleti pěkně.
Recenzia produktu: Garnier Ambre Solaire Sensitive Advanced Ochranné sérum proti slnečnému žiareniu s ceramidmi, SPF 50+, 125 ml
5 / 1x
Serum som zatial len skusala, vyborne sa rozotiera, je lahucke a ma vyborne zlozenie s ceramidami. A myslim, ze aj cena je priazniva.
Recenzia produktu: Garnier Ambre Solaire Ocean Protect opaľovacie mlieko, vysoká ochrana, SPF 50, 175 ml
5 / 1x
Moc hezky voní a roztírá se.

Pozrite sa na produkty z kategórie Opaľovacie krémy SPF 50+ zoradené od najlepšie hodnotených. Pozrite sa na produkty z kategórie Opaľovacie krémy SPF 50+ zoradené od najlacnejších. V kategórii Opaľovacie krémy SPF 50+ nájdete tovar poskladaný od najkvalitnejších kúskov.