Kreon 10 000 end 150 mg 50 kapsúl

Digestívum, na podporu trávenia.

Digestívum, na podporu trávenia.

Môžete mať už zajtra  viac info
Skladom u dodávateľa
green_tree
Garantujeme doručenie do Vianoc. Zistite viac
6,90 €
Cena za 1 kapsulu: 0,14 €
 • Darčeky doručíme ešte dnes

  Darčeky doručíme ešte dnes

 • Nevhodný darček vymeníme zadarmo

  Nevhodný darček vymeníme zadarmo

 • Každodenná nádielka<br> v Adventnom PilulKalendári

  Každodenná nádielka
  v Adventnom PilulKalendári

Nakupujte spoločne
Kreon 10 000 end 150 mg 50 kapsúl
+ Paralen 500 mg 24 tabliet
9,09 €
Kreon 10 000 end 150 mg 50 kapsúl
+ Ibalgin Rapidcaps 400 mg 30 kapsúl
13,10 €

Pankreas vo svojej funkcii žľazy s vonkajším vylučovaním tvorí rôzne tráviace enzýmy, ktoré pomáhajú organizmu využiť výživné látky prijaté potravou.

Kapsuly Kreonu 10 000 sú odporúčané na liečbu nedostatočnej činnosti pankreasu, ako náhrada chýbajúceho množstva tráviacich enzýmov ako u detí, tak u dospelých. Nedostatočná činnosť pankreasu môže byť vyvolaná ochorením pankreasu sprevádzaným chorobným vylučovaním hlienu označovaným ako cystická fibróza, rôznymi chirurgickými zákrokmi na pankrease alebo žalúdku, rakovinou (súvisiacou s tumorom) alebo zápalovými ochoreniami pankreasu (prudko prebiehajúce onemocnenie prejavujúce sa výraznou bolesťou brucha, zvracaním, horúčkou až šokom) a pod.

Ako účinkujú kapsuly Kreonu

Kapsuly Kreonu obsahujú pankreatín získaný z pankreasu ošípaných, zmes niekoľkých enzýmov na trávenie tukov, zvyčaje prirodzene produkovaných ľudským telom. Kapsuly sa v žalúdku rozpúšťajú v priebehu niekoľkých minút, uvoľňujúc stovky minimikrogulôčok (veľmi malé granulky), s dôkladným premiešaním sa s tráveninou (obsah žalúdka) a uvoľnia sa zo žalúdka spolu s tráveninou. Toto zaistí dobrú distribúciu enzýmov s tráveninou. Keď sa minimikroguľôčky dostanú do tenkého čreva, ich acidorezistentná vrstva sa rýchlo rozpustí a uvoľnia sa enzýmy, čo zaistí trávenie tukov, škrobov a proteínov.

Užívanie:

Kapsuly sa majú prehĺtať neporušené s dostatočným množstvom tekutiny (napr. s pohárom vody) počas jedla alebo občerstvenia, bez rozhryzenia alebo rozžuvania uzatvorených minimikrogulôčok. Lebo inak sa enzýmy môžu uvoľniť už v ústach, čo môže poškodiť sliznicu v ústnej dutine. Ak je prehĺtanie celých kapsúl príliš ťažké (napr. u malých detí alebo u starších pacientov), kapsuly sa môžu opatrne otvoriť a minimikroguľôčky sa pridajú do mäkkého kyslého jedla (napr. jogurt), ktoré nevyžaduje žuvanie, alebo sa podajú zmiešané s kyslou tekutinou (napr. ovocný džús). Zmes minimikroguľôčok s jedlom alebo tekutinou sa musí užiť bezprostredne po zmiešaní. Zmes sa nesmie skladovať.

Dávkovanie je zamerané na individuálnu potrebu a závisí od závažnosti ochorenia a zložení stravy.

Užívanie u detí určuje lekár.

Ak je to potrebné počas tehotenstva a dojčenia, Kreon sa má užívať v primeraných dávkach na zabezpečenie zodpovedajúceho stavu výživy.

Dávkovanie u detí a dospelých:
Dávkovanie enzýmov podľa hmotnosti dieťaťa sa má začať dávkou 1000 jednotiek lipázy/kg hmotnosti a jedlo pre deti mladšie ako 4 roky a 500 jednotiek lipázy/kg hmotnosti a jedlo pre deti staršie ako 4 roky. Dávkovanie má byť upravené podľa závažnosti ochorenia, kontroly steatorey (stolica s vysokým obsahom nestrávených tukov) a zabezpečenie dostatočného nutričného príjmu.
Väčšina pacientov má zostať nižšie ako 10 000 jednotiek lipázy/kg telesnej hmotnosti za deň alebo 4000 jednotiek lipázy/gram prijatého tuku alebo nemá túto hodnotu prekračovať.

Vždy užívajte Kreon presne tak, ako Vám povedal Váš lekár. Ak si nie ste istý dávkovaním, overte si to u svojho lekára alebo lekárnika.

Obvykle sa užíva 1 kapsula s každým hlavným jedlom alebo ihneď po ňom.

Upozornenie

Poraďte sa s lekárom či môžete liek užívať pri príznakoch porúch trávenia vyvolaných nedostatočnou tvorbou tráviacich enzýmov. Ak sa príznaky nedostatočnej funkcie slinivky brušnej (nevoľnosť zvracanie, hnačka, zápcha) zhoršuje alebo behom 14 dní pri liečení liekom Kreon 10 000 alebo Kreon 25 000 nezlepší, poraďte sa s lekárom.

Neužívajte Kreon ak ste alergický (precitlivený) na pankreatín pochádzajúci z ošípaných alebo na akúkoľvek zložku Kreonu.

Zloženie

Aktívna látka tohto lieku je pankreatín.
Každá kapsula obsahuje 150 mg pankreatínu (pankreatický práš), ktorý je zmesou nasledujúcich tráviacich enzýmov:

Amylasum (amyláza) 8 000 Ph. Eur. U.*
Lipasum (lipáza) 10 000 Ph. Eur. U.*
Proteasum (proteáza) 600 Ph. Eur. U.*
* Jednotka definovaná Európskym liekopisom

Ďalšie zložky sú:
Jadro granúl: makrogol 4000;
Obal granúl: ftalát hypromelózy, cetylalkohol, trietylcitrát, dimetikon 1000;
Obal kapsuly: želatína, červený oxid železitý (E172), oxid titaničitý (E171), nátriumlaurylsulfát.

Skúste tiež ostatné výrobky značky Kreon, ktoré sú v kategóriách Tráviaca sústava, Lieky a Plynatosť. Kreon 10 000 end 150 mg 50 kapsúl je registrovaný v databáze ŠUKL pod kódom 26526. Ak si nie ste istí výberom tohto produktu, inšpirujte sa v kategórii Plynatosť.

Ohodnoťte tento produkt ako prvý.

Upozornenie:
Upozornenie: Voľnopredajný liek. Prečítajte si pozorne celú písomnú informáciu skôr, ako začnete tento liek užívať.
EAN4032128010476
ZnačkaKreon
ŠÚKL kód26526
ATCA09AA02
Farmakoterapeutická skupinaDigestíva vrátane enzymových prípravkov
Veľkosť balenia50 kapsúl
Cesta podania  Perorálne - prehĺta sa
Forma  Kapsule
Pre  Pre dospelých  Pre batoľata  Pre deti
Trápi ma  Zaživacie ťažkosti
Vek>1 rokov
Režim výdaja  Voľnopredajné HVLP
Originálny názovKreon 10 000 cps end 150 mg 1x50 ks
Na stiahnutiePríbalová informácia