Bode Sterillium prípravok na dezinfekciu rúk, 100 ml

Sterillium®, 100 ml. Klasický prípravok na dezinfekciu rúk. Komplexné …

 Zobraziť viac

Sterillium®, 100 ml. Klasický prípravok na dezinfekciu rúk. Komplexné spektrum účinnosti proti obaleným vírusom. Chirurgická dezinfekcia rúk za 1,5 minúty.

Tento produkt nie je momentálne dostupný.
  • Najspoľahlivejšia internetová lekáreň na Slovensku Najspoľahlivejšia internetová lekáreň na Slovensku
  • Viac ako 1 milión spokojných zákazníkov Viac ako 1 milión spokojných zákazníkov
  • Cez 40 000 produktov v ponuke skladom Cez 40 000 produktov v ponuke skladom
Antibakteriálne Antibakteriálne
Antivírusový Antivírusový
Nakupujte spoločne
Bode Sterillium prípravok na dezinfekciu rúk, 100 ml
Hodnotenie produktu 5
plusParalen 500 mg 24 tabliet
Hodnotenie produktu 5
Ušetríte 1,73 €
Bode Sterillium prípravok na dezinfekciu rúk, 100 ml
+ Paralen 500 mg 24 tabliet
5,75 €4,02 €
Ušetríte 1,34 €
Bode Sterillium prípravok na dezinfekciu rúk, 100 ml
+ Lacalut Zubná pasta Aktiv 100 ml
6,46 €5,12 €
5
Zákazník odporúča

100% zákazníkov odporúča

Hodnotilo 8 zákazníkov
Napísať hodnotenie
5
8x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Príjemne vonia
0%
Nedráždi pokožku
0%
Plní funkciu
0%

Vlastnosti prípravku

Dezinfekcia rúk je jedným z najdôležitejších preventívnych opatrení na prerušenie infekčného reťazca. Hygienickou dezinfekciou rúk v priemysle, ako aj hygienickou alebo chirurgickou dezinfekciou rúk v rôznych oblastiach zdravotníctva, usmrtením baktérií dosiahneme rýchlu a dôkladnú redukciu ich počtu.

Sterillium® - popredný dezinfekčný prípravok na ruky v Európe – viac ako 40 rokov ponúka mnoho výhod pre spoľahlivú a šetrnú dezinfekciu rúk: komplexné spektrum účinnosti veľmi dobré zvyškové a pretrvávajúce účinky znižuje tranzientnú flóru o viac ako 99,99 % do 30 sekúnd chirurgická dezinfekcia rúk do 1,5 minúty výnimočne dobrá tolerancia pokožky i počas dlhodobého užívania vynikajúca ochrana a starostlivosť o pokožku antiperspirantný účinok

Zloženie 100 g roztoku obsahuje: účinné látky: propán-2-ol 45 g, propán-1-ol 30 g, mecetroniumetilsulfát (INN) 0,2 g; pomocné látky: purifikovaná voda, tetradecan-1-ol, glycerol 85 %, parfumové prísady, farbiaca zložka patentblue V 85%.

Mikrobiologická účinnosť

Baktericídny, fungicídny na kvasinky, tuberkulocídny, virucídny proti obaleným vírusom (vr. HBV, HIV, HCV), SARS, účinný proti adeno-, polyoma- a rota vírusom.

AB1-TMV

Oblasti použitia

Veľkou výhodou pri používaní prípravku Sterillium® je, že sa dezinfekcia môže vykonávať kdekoľvek bez ohľadu na dostupnosť vody a umývadla.

Sterillium® je vhodný na hygienickú a chirurgickú dezinfekciu rúk. Prípravok sa používa vo všetkých oblastiach s vyššími požiadavkami na hygienu: na všetkých oddeleniach nemocnice (vrátane sociálnych zariadení) vo funkčných oblastiach (prevádzka operačných sál, jednotky intenzívnej starostlivosti, infekčné oddelenia) v ošetrovniach a ambulanciách v inš !@#$%^&*úciách sociálnej starostlivosti a domovoch pre starších ľudí v laboratóriách v upratovacích službách v ordináciách všetkých typov v domácej starostlivosti o pacientov, starých ľudí a malé deti pri domácej dialýze v priemysle (napr. farmaceutickom, kozmetickom a potravinárskom)

Sterillium® nie je vhodný na dezinfekciu slizníc a nemôže sa používať v bezprostrednej blízkosti očí.

Návod na použitie a dávkovanie

Sterillium® sa nezriedený vtiera do suchých rúk; je dôležité zabezpečiť, aby ruky zostali mokré po celú stanovenú dobu pôsobenia. Na zabránenie nedostatkov dezinfekcie vznikajúcich počas aplikácie prípravku odporúčame používať takú techniku vtierania, ktorá zaistí, aby sa prípravok dostal na všetky miesta na rukách, vrátane končekov prstov a palcov. Venujte pozornosť tomu, aby ruky boli počas aplikácie úplne pokryté prípravkom. Prípravok by sa mal aplikovať pomocou ľahko ovládateľných dávkovačov, v ideálnom prípade vybavených lakťovou pákou BODE Eurospender. K nim BODE ponúka balenie na jedno použitie pre dodržanie najvyšších hygienických štandardov.

Používajte dezinfekčný prípravok bezpečne. Pred použitím si vždy prečítajte údaje na obale a v pribalenom letáku informácie o prípravku.

Sterillium® - najviac testovaný dezinfekčný prípravok na svete

Preukázaná účinnosť v súlade s európskymi normami

EN 13727 (predtým EN 12054) Baktericídna účinnosť v kvantitatívnom suspenznom teste - Fáza 2 / krok 1 30 s

EN 1500 Test v simulovaných praktických podmienkach na hygienickú dezinfekciu rúk - Fáza 2 / krok 2 Hygienická dezinfekcia rúk 30 s

EN 12791 Test v simulovaných praktických podmienkach na chirurgickú dezinfekciu rúk - Fáza 2 / krok 2 Chirurgická dezinfekcia rúk 1,5 min

Hygienická dezinfekcia rúk Vtierajte min. 3 ml do suchých rúk po dobu 30 s

Chirurgická dezinfekcia rúk Vtierajte do rúk a predlaktí po dobu 1,5 min

Baktérie

TBC (Mycobacterium terrae) 15 s

FDA mikroorganizmy (test usmrtenia v čase) 30 s

MRSA 30 s

Listéria 15 s

Salmonela 15 s

Vírusy

Virucídny proti obaleným vírusom (vr. HBV, HIV, HCV) 15 s

Herpes simplex vírus 15 s

Influenza A vírus 15 s

SARS vírus 30 s

Adenovírus 1 min

Polyomavírus 5 min

Rotavírus 15 s

Pretrvávajúci a reziduálny účinok pri chirurgických zákrokoch

V prípade dlhotrvajúcich operácií je nevyhnutné, aby dezinfekčný prípravok pôsobil na rukách počas celej doby operácie (pretrvávajúci účinok). Zároveň by tiež mali byť usmrtené mikroorganizmy, ktoré sa dostanú na povrch pokožky napr. potom; tento účinok sa nazýva reziduálny (zvyškový). Pretrvávajúci účinok sa vysoko cení predovšetkým preto, že pri približne 25% operácií dochádza k perforácii chirurgických rukavíc.

Sterillium® má markantné pretrvávajúce i reziduálne účinky. Jeho zloženie umožňuje penetráciu do stratum corneum, kde vytvára obrannú bariéru proti mikroorganizmom, ktoré sa vyplavujú na povrch pokožky potom. Počet mikroorganizmov na rukách v chirurgických rukaviciach preto zostáva nízky počas niekoľkých hodín.

Umývanie rúk a chirurgická dezinfekcia rúk

Štúdie (Heeg et al. 1988) potvrdzujú, že prílišné umývanie rúk pred chirurgickou dezinfekciou rúk nezlepšuje jej výsledok. V niektorých prípadoch môže byť dokonca po umytí rúk zistený vyšší počet baktérií. (Reber 1981, Blech et al. 1985). Stále široko rozšírená metóda intenzívneho drhnutia tiež vedie k zvýšeniu počtu baktérií (Dineen, 1969). Okrem toho mechanické stresovanie pokožky môže viesť k iritácii a môže spôsobiť toxické poškodenie. Rýchle umývanie rúk pomocou jemnej umývacej emulzie Baktolin® basic a vody sa preto odporúča len pred začatím operačného programu.

Dezinfekcia rúk a starostlivosť o ruky

Často namáhaná, poškodená pokožka ohrozuje úspech dezinfekcie rúk. Ukázalo sa, že každodenná regeneračná starostlivosť je veľmi dôležitá pre zachovanie funkcie pokožky. Počas prestávok, po ukončení operačného programu a na konci pracovného dňa použite ochranné a pokožku ošetrujúce prípravky, napr. z radu výrobkov Baktolan®. Ak sa ošetrujúca emulzia používa bezprostredne pred dezinfekciou rúk, existuje riziko, že účinnosť dezinfekcie môže byť nepriaznivo ovplyvnená. Naproti tomu štúdie účinnosti prípravku Sterillium® v kombinácii s často používanými prípravkami na starostlivosť o pokožku Baktolan® balm a Baktolan® lotion nepreukázali žiadny negatívny účinok na dezinfekciu. Štúdie ukázali, že použitie týchto produktov na starostlivosť o pokožku nemá žiadny vplyv na efektívnosť následne vykonanej dezinfekcie prípravkom Sterillium®. Z mikrobiologického hľadiska neexistujú žiadne námietky na použitie Baktolan® balm alebo Baktolan® lotion v kombinácii s dezinfekčným prípravkom na ruky Sterillium® (Hodnotiaci test report - Prof. Dr. P. Heeg, 28.08.1999).

Chemické, fyzikálne a toxikologické údaje

Vzhľad svetlomodrý, priehľadný

Vôňa alkoholová, čerstvá

Hustota (20?C) 0,85 g/cm3 pH-faktor neutrálny

Akútna toxicita, orálne

LD50 13260 mg/kg (potkan)

Bod horenia 23?C (DIN 51755)

Registrácia

Oznámené v Registri chemických látok SK – Reg. č.: bio/445/D/03/1CCHLP.

Balenie

Fľaša - 100 ml

Pozrite tiež ďalšie výrobky značky Bode, ktoré nájdete v kategóriách Kozmetika, Zdravotnícky materiál a Telová kozmetika. Produkt hodnotilo 8 zákazníkov a 100 % by ho odporúčalo. Výrobok kúpite so zľavou 38 %. Ak si nie ste istí výberom tohto produktu, inšpirujte sa v kategórii Antibakteriálne mydlá.

EAN4031678020416
ZnačkaBode
Farmakoterapeutická skupinaKozmetika a drogéria
Veľkosť balenia100 ml
Cesta podania  Dermálne - na pokožku
Forma  Roztok
Pre  Pre dospelých
Na čo je  Na dezinfekciu
Vlastnosti  Antivírusový  Antibakteriálne
Originálny názovBODE Sterillium prípravok na dezinfekciu rúk, 1x100 ml