ANOPYRIN 100mg 56 tabliet

ANOPYRIN 100mg 56 tabliet - Príbalový leták

Na sklade vo štvrtok 3. 12. Môžete mať už v piatok 4. 12. možnosti doručenia
3,07 €
Cena za 1 ks: 0,07 €
V jednej objednávke je možné zakúpiť maximálne 0 ks tohto produktu.
Nákupom získate 3.07 kreditov
5.0
Zákazník odporúča 100 % zákazníkov odporúča
5
4
3
2
1
Zákazník odporúča 100 % zákazníkov odporúča

ANOPYRIN 100mg 56 tabliet

Anopyrin 100 mg patrí medzi antitrombotiká zo skupiny inhibítorov agregácie trombocytov, to znamená medzi liečivá, ktoré tlmia zhlukovanie krvných doštičiek (trombocytov), a tým predchádzajú vzniku krvných zrazenín v cievach (vzniku trombov).

Spôsob použitia

 • Liek sa obvykle užíva v dávkovaní 1/2-1 tableta 1x denne (dávkovanie môže byť aj vyššie)
 • Tablety sa užívajú po jedle (nikdy nie na lačno!), v celku (pri akútnom infarkte sa tableta rozhryzie) a zapijú sa dostatočným množstvom tekutín. O dĺžke liečby rozhoduje lekár

ANOPYRIN 100 mg sa užíva :

 • Pri nestabilnej angine pectoris (bolestiach v hrudníku spôsobených poruchou prietoku krvi srdcovými vencovitými tepnami) - ako doplnok štandardnej liečby

 • Pri akútnom srdcovom infarkte - ako súčasť štandardnej liečby

 • Na zabránenie vzniku ďalšieho srdcového infarktu po prvom srdcovom infarkte (na profylaxiu reinfarktu)

 • Po operáciách alebo iných výkonoch na tepnách (po arteriálnych cievnochirurgických alebo intervenčných výkonoch, napr. po aortokoronárnom premostení, pri perkutánnej transluminálnej koronárnej angioplastike)

 • Na predchádzanie vzniku prechodných záchvatov nedostatočného prekrvenia mozgu (tranzitórnych ischemických atakov) a mozgových infarktov, keď sa vyskytli predchádzajúce (prodromálne) štádiá (napr. prechodné prejavy obrny na tvári alebo svalovine končatín či prechodná strata videnia)

Kontraindikácie

 • Liek nie je určený na použitie u detí do 18 rokov
 • Pri podávaní kyseliny acetylsalicylovej hrozí deťom riziko vzniku veľmi zriedkavého život ohrozujúceho Reyovho syndrómu, ktorý postihuje mozog a pečeň

Buďte zvlášť opatrný pri užívaní ANOPYRINu 100 mg

V nasledujúcom texte sa uvádza, kedy je možné ANOPYRIN 100 mg užívať len za určitých podmienok a zvlášť opatrne. Poraďte sa o tom, prosím, so svojím lekárom, a to i v prípade, že sa Vás niektorý z uvedených údajov týkal niekedy v minulosti.

Zvlášť starostlivý lekársky dozor je potrebný pri

 • Precitlivenosti na iné lieky proti bolesti, zápalu alebo reumatizmu či pri existencii iných alergií

 • Súbežnej liečbe liekmi tlmiacimi zrážanie krvi (napr. kumarínovými derivátmi, heparínom - s výnimkou liečby heparínom v nízkych dávkach)

 • Prieduškovej astme

 • Dlhotrvajúcich (chronických) či opakujúcich sa žalúdočných alebo dvanástnikových ťažkostiach

 • Vopred známom poškodení obličiek

 • Ťažkých poruchách činnosti pečene

 • V prvom a druhom trimestri tehotenstva sa nesmie liek podávať, ak to nie je celkom nevyhnutné. Ak sa však zo závažných dôvodov liek podá ženám, ktoré chcú otehotnieť alebo sú v prvom a druhom trimestri tehotenstva, musí byť podávaná dávka čo najnižšia a liečba čo najkratšia

Dávkovanie

 • Vždy užívajte ANOPYRIN 100 mg presne tak, ako vám povedal váš lekár. Ak si nie ste niečím istý, overte si to u svojho lekára alebo lekárnika

Nasledujúce údaje platia, ak vám lekár ANOPYRIN 100 mg nepredpísal inak. Dodržujte, prosím, predpísané použitie, inak by liek nemohol správne pôsobiť!

Zvyčajná dávka je

 • Pri nestabilnej angine pectoris (bolestiach v hrudníku spôsobených poruchou prietoku krvi srdcovými vencovitými tepnami): Používa sa denné dávkovanie medzi 75 a 300 mg acetylsalicylovej kyseliny. Na základe lepšej znášanlivosti sa odporúča denná dávka 1 tableta ANOPYRIN 100 mg (čo zodpovedá 100 mg acetylsalicylovej kyseliny)

 • Pri akútnom srdcovom infarkte: Používa sa denné dávkovanie medzi 100 a 160 mg acetylsalicylovej kyseliny, preto sa odporúča denná dávka 1 až 1½ tablety ANOPYRIN 100 mg (čo zodpovedá 100 až 150 mg acetylsalicylovej kyseliny)

 • Na zabránenie vzniku ďalšieho srdcového infarktu po prvom srdcovom infarkte(na profylaxiu reinfarktu): Odporúča sa denná dávka 3 tablety ANOPYRIN 100 mg (čo zodpovedá 300 mg acetylsalicylovej kyseliny)

 • Po operáciách alebo iných výkonoch na tepnách (po arteriálnych cievnochirurgických alebo intervenčných výkonoch, napr. po aortokoronárnom premostení, pri perkutánnej transluminálnej koronárnej angioplastike):
  Používa sa denné dávkovanie medzi 100 a 300 mg acetylsalicylovej kyseliny. Na základe lepšej znášanlivosti sa odporúča denná dávka 1 tableta ANOPYRIN 100 mg (čo zodpovedá 100 mg acetylsalicylovej kyseliny)

 • Na predchádzanie vzniku prechodných záchvatov nedostatočného prekrvenia mozgu (tranzitórnych ischemických atakov) a mozgových infarktov, keď sa vyskytli predchádzajúce (prodromálne) štádiá: Liečbu začíname jednorazovou dávkou 120 − 200 mg a pokračujeme v podávaní 50 − 100 mg denne

ANOPYRIN 100 mg sa zvyčajne užíva raz denne, podľa možnosti vždy približne v tom istom čase dňa.

Tabety sa majú užívať podľa možnosti po jedle, prehĺtajú sa a zapíjajú dostatočným množstvom tekutiny. Nemajú sa užívať na lačný žalúdok! Pri akútnom srdcovom infarkte sa má prvá tableta pred prehltnutím rozhrýzť.

Najpriaznivejším momentom na začatie liečby tabletami ANOPYRIN 100 mg po aortokoronárnom premostení sa zdá 24 hodín po operácii. ANOPYRIN 100 mg je určený na dlhodobé užívanie.

O trvaní liečby rozhoduje ošetrujúci lekár.

Zloženie

Liečivo: Každá tableta ANOPYRIN 100 mg obsahuje 100 mg kyseliny acetylsalicylovej (acidum acetylsalicylicum)

Pomocné látky: Tablety ANOPYRIN 100 mg obsahujú tieto pomocné látky: predželatínovaný kukuričný škrob, prášková celulóza, sodná soľ kroskarmelózy, glycín, mastenec

Balenie: 56 tabliet (4 x 14 tbl)

Pozorne si prečítajte celú písomnú informáciu, pretože obsahuje pre vás dôležité informácie.

Skúste tiež ostatné výrobky značky ANOPYRIN, ktoré sú v kategóriách Voľnopredajné lieky, Srdce a cievy a Lieky na krvný obeh. ANOPYRIN 100mg 56 tabliet je registrovaný v databáze ŠUKL pod kódom 23029. Ak si nie ste istí výberom tohto produktu, inšpirujte sa v kategórii Lieky na krvný obeh.

EAN: 8584005706140
Značka: ANOPYRIN
ŠÚKL kód: 23029
Veľkosť balenia: 56 ks
Cesta podania: Perorálne - prehĺta sa
Forma: Tableta
Pre: Pre dospelých
Režim výdaja: Liečivé prípravky bez lekárskeho predpisu
Trápi ma: Srdce a cievy
Originálny názov: Anopyrin 100 mg tbl 1x56 ks
Na stiahnutie: Príbalová informácia
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia
5.0
Zákazník odporúča 100 % zákazníkov odporúča
5
4
3
2
1
Zákazník odporúča 100 % zákazníkov odporúča

Hodnotenie produktov

{{ comment.name }}
Overený nákup
{{ comment.updatedAt }}
Zákazník odporúča Zákazník odporúča
Zákazník neodporúča Zákazník neodporúča

{{ pros }}

{{ cons }}

Užitočné?
Príbalovú informáciu môžete stiahnuť tu
EAN: 8584005706140
Značka: ANOPYRIN
ŠÚKL kód: 23029
Veľkosť balenia: 56 ks
Cesta podania: Perorálne - prehĺta sa
Forma: Tableta
Pre: Pre dospelých
Režim výdaja: Liečivé prípravky bez lekárskeho predpisu
Trápi ma: Srdce a cievy
Originálny názov: Anopyrin 100 mg tbl 1x56 ks
Na stiahnutie: Príbalová informácia
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia