Vitaminy
V zimnom nečase sa opäť raz uchyľujeme ku krbom a teplu domova. Nesmieme však zabúdať na to, že zimná sezóna so sebou prináša iné nástrahy – nie vonku, ale priamo do našich domovoch – sú nimi najmä vírusy spôsobujúce prechladnutie a chrípku. Ako s chrípkovými vírusmi bojovať a ako zostať fit, aby vám zima prinášala len radosť? Prečítajte si náš prehľad najúčinnejších liekov a vyberte si svoju zbraň do boja proti zimným nástrahám!
 
Vitaminy

MOVit Energy

Podpora imunity a zníženej únavy. Teraz so zľavou 20 % na vybrané produkty MOVit Energy.

1

Pre deti

Ďalšie zdraviu prospešné vitamíny a minerály

2

Barny´s kolostrum

Kolostrum obsahuje 30% protilátok IgG (imunoglobulínov). Selén, zinok a vitamín C prispievajú k správnej funkcii imunitného systému.

Liečivé huby
rastliny
Vyberte si svojho bojovníka kliknutím na jednu z rastlín a vyberajte z desiatok produktov v našej ponuke. 

Rakytník

Šípky

Cesnak

Echinacea

Spirulina

Chlorella

Ženšen

Ostropestrec

lkj

Prírodné liečivá

Je pravda, že klasické lieky pôsobia rýchlo a dokážu nám počas niekoľkých minút pomôcť napríklad s bolesťou. Ale možno nastal čas, kedy by sme sa mohli začať zaoberať viac prevenciou a všímať si „lieky“ tam, kde sme ich doteraz nevideli, ale naše babičky ich poznali už dávno. Vyskúšajte silu liečivých byliniek!

sfd
chripka

Známe mýty o chrípke

Mýtus: Prechladnutie pri neliečení prechádza do chrípky. Fakt: Chrípka nie je len ťažšou formou prechladnutia. V skutočnosti sú obe choroby spôsobované inými typmi vírusov. Mýtus: Chrípku vyliečim pomocou antibiotík. Fakt: Chrípka je ochorenie, ktoré sa nedá liečiť antibiotikami. Spôsobujú ju totiž vírusy, proti ktorým nie sú antibiotiká účinné. Antibiotiká zaberajú na ochorenie spôsobované baktériami.

Prevencia

Prevencia je predovšetkým v tejto dobe extrémne dôležitá. Či už sa jedná o posilnenie imunuty alebo ochrany úst, rúk a celej domácnosti. Dbajte predovšetkým v jesennom čase na prevenciu.

sfd
klm

Čistá domácnosť

Hoci sa obávaný vírus podľa odborníkov lepšie šíri z osoby na osobu, než kontaktom osoby s rizikovým povrchom, je odporúčané aspoň raz denne miesta a predmety, ktorých sa dotýkame očistiť a vydezinfikovať. Platí to napríklad pre kľučky, dosky stolov, stoličky, kuchynské linky, vypínače osvetlenia, rôzne diaľkové ovládače, vodovodné kohútiky a ďalšie. Najprv tieto miesta a predmety dôkladne utrite utierkami z mikrovlákna a následne aplikujte vybranú dezinfekciu.