Manta MUV001, UV-C Sterilizačná lampa

Manta MUV001, UV-C Sterilizačná lampa

Mrzí nás to, produkt aktuálne nie je dostupný

Odporúčame vám tieto podobné produkty

Pozrite sa tiež na produkty v podobných kategóriách

Dezinfikujte predmety, ktoré používate každý deň

Nie sú to iba nábytok, podlahy a steny, ktoré obsahujú baktérie a vírusy. Tiež by mal byť systematicky sterilizovaný váš telefón, okuliare, hodinky, rúž, štetec na líčenie, šperky, kľúče od domu alebo auta alebo ochranná maska. Vďaka našej lampe môžete všetky tieto veci dezinfikovať. Lampa MUV001 je schopná "zabiť" až 99,9% mikroorganizmov a vírusov na objektoch vo vašom prostredí.

Plne automatické - úplne bezpečné

Pretože UV-C žiarenie ničí všetky vírusy a baktérie, ale je škodlivé aj pre ľudí a zvieratá, vybavili sme našu UV-C lampu časovačom a diaľkovým ovládaním . Môžete nastaviť vhodný pracovný čas prístroja v závislosti od veľkosti miestnosti a pred rozsvietením lampy ho máte 10 sekúnd na to, aby ste ho opustili. Ďalej môžete lampu zapnúť alebo vypnúť a programovať jej prevádzkový čas pomocou dodávaného diaľkového ovládača. Teraz sa môžete cítiť úplne v bezpečí.

Základné parametre:

  • Výkon: 38W
  • Stupeň sterilizácie: až 99%
  • Časovač: 15,30,60 min
  • UV-C svetlo: vlnová dĺžka 253,7nm
  • Napájanie: 220 - 230 V; 50 - 60 Hz
  • Životnosť žiarovky: 5 000 - 8 000 hodín
  • Diaľkové ovládanie: Áno
  • Krycia plocha: do 40 m2
  • Rozmery: 46 x 17 x 21 cm

Vplyv na živé organizmy

Ultrafialové žiarenie pôsobí na bunky mnohými mechanizmami. Ožiarenie ultrafialovými lúčmi vyvoláva inaktiváciu vnútrobunkových enzýmov, spomaľuje delenie buniek a navodzuje vznik mutácií. Niektoré živočíchy sú naň citlivejšie ako iné, napríklad pre niektoré (dážďovky ? Lumbricidae) má až smrtelné účinky. Najcitlivejšie reagujúce stavebné látky živých organizmov na UV žiarenie sú nenasýtené organické zlúčeniny a z nich najviac tie, ktoré majú konjugované dvojné väzby. Sú to hlavne bielkoviny (v rámci nich zvlášť aminokyseliny tyrozín a tryptofán), nukleové kyseliny (predovšetkým ich dusíkaté bázy) a niektoré pigmenty. Nukleové kyseliny absorbujú UV žiarenie podstatne viac ako bielkoviny. Pretože prenikavosť UV žiarenia je pomerne malá, zasahuje len povrchové vrstvy ľudského organizmu a prejavuje sa na koži a oku.

Žiarenie UVC je škodlivé a má negatívny účinok na ľudský organizmus aj rastliny.

UV žiarenie a koža človeka

UV žiarenie je pre človeka potrebné kvôli syntéze vitamínu D. Na vytvorenie potrebného množstva postačuje niekoľko desiatok minút denne. Nadmerné vystavovanie kože vplyvom UVA a UVB žiarenia vedie k jej poškodeniu. UVA žiarenie zapríčiňuje starnutie kože a negatívne ovplyvňuje imunitný systém. Nadmerné vystavovanie kože UVB žiareniu (opaľovanie) vyvoláva spálenie kože (začervenanie). Pri intenzívnom a dlhodobom pôsobení môže viesť až k nádorom kože. Jedným zo spôsobov, ako ochrániť kožu pred negatívnym vplyvom UV žiarenia je používanie ochranných prípravkov pred slnečným žiarením.

Pozor

Ultrafialové lúče zabíjajú všetky druhy zárodkov a vírusov, sú však tiež veľmi škodlivé pre pokožku a oči. Preto by ste nemali vystavovať seba a svoje domáce zvieratá ultrafialovým lúčom. Po začatí sterilizácie sa držte ďalej od dezinfikovaných oblastí. Najlepšie je opustiť sterilizovanú miestnosť. Za žiadnych okolností by ste sa nemali pozerať priamo na UV lampu, ktorá je zapnutá, bez špeciálnych okuliarov. Môže to poškodiť váš zrak.

Skúste tiež ďalšie produkty značky Manta, ktoré sú v kategóriách UV sterilizátory a Elektro. Ak si nie ste istí výberom tohto produktu, inšpirujte sa v kategórii UV sterilizátory.

EAN: 5903089904410
Značka: Manta
Originálny názov: MANTA MUV001, UV-C Sterilizačná lampa
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia
EAN: 5903089904410
Značka: Manta
Originálny názov: MANTA MUV001, UV-C Sterilizačná lampa
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia