KARTA 2xK NA VYBERANIE KLIEŠŤOV

KARTA 2xK NA VYBERANIE KLIEŠŤOV

Patentovaná karta na bezpečné a jednoduché odstránenie kliešťa.

Skladom 1-5 ks Môžete mať už dnes možnosti doručenia
K dispozícii v lekárni Pilulka už dnes
2,88 €
Nákupom získate 2.88 kreditov

KARTA 2xK NA VYBERANIE KLIEŠŤOV

  • Zahryznutého kliešťa najprv pokvapkajte dezinfekčným prípravkom, napríklad alkoholom a niekoľko minút počkajte. Nepotierajte olejom, alebo krémom. Kliešťa zachyťte na povrchu kože a jemným, asi minutovým ťahaním ho pomaly vytiahnite. S kliešťom netočte, jeho halvička by mohla uviaznúť v koži. V takom prípade je vhodné vyhľadať lekára. Po vybratí kliešťa, postihnuté miesto dôkladne vydenzifikovať.
  • Kliešť, ako každý iný živočích žijúci na povrchu, potrebuje dýchať vzduch. Prisaté kliešťa preto v žiadnom prípade nezabíjajte pomocou akýchkoľvek olejov či mastí, ktoré ho udusia. Ani kliešťa nemačkajte. Môže totiž vyvrhnúť obsah čriev do rany, čím sa zvyšuje pravdepodobnosť prenosu nákazy.
  • Najbezpečnejším spôsobom odstránenia kliešťata je za pomoci špeciálnej karty  so zárezmi, ktoré kliešťa pevne podoberie a vytiahne bez rizika rozmačkania a vytlačenia obsahu čriev do rany. Miesto zákusu potom vydezinfikujte bežným dezinfikačným prostriedkom. Kliešťa sa nedotýkajte holými rukami, mohli by dôjsť k prenosu nákazy.
  • Keď sa nepodarí kliešťa vytiahnuť i s hryzadlami, ktoré ostanú v koži, nie je treba prepadať panike. So samotných hryzadiel už prenos infekcie nehrozí. Telo si s nimi poradí ako s uviaznutou trieskou, takže sa vydrolí alebo vyhnisá. Ranku je treba sledovať a dezinfikovať aby nedošlo k veľkému zaneseniu.
EAN: 8586015570964
Výrobca: Safecard ApS
Pre: Pre dospelých
Originálny názov: KARTA 2xK NA VYBERANIE KLIEŠŤOV 1x1 ks

Doplňujúce informácie

EAN: 8586015570964
Výrobca: Safecard ApS
Pre: Pre dospelých
Originálny názov: KARTA 2xK NA VYBERANIE KLIEŠŤOV 1x1 ks