HEXAPHAN diagnostické prúžky na moč 100 ks

HEXAPHAN diagnostické prúžky na moč 100 ks

Mrzí nás to, produkt aktuálne nie je dostupný

Odporúčame vám tieto podobné produkty

Pozrite sa tiež na produkty v podobných kategóriách

Testovacie močové prúžky sú určené na stanovenie nasledovných parametrov v moči:

 • pH
 • PRO (bielkoviny)
 • GLU (glukóza)
 • UBG (urobilinogén)
 • KETO (ketolátky)
 • HEMO (hemoglobín)

Použitie

Na vyšetrenie použite čerstvý, dobre premiešaný a neodstredený moč bez konzervačných prísad, odobratý do čistej nádoby bez stôp detergentov a dezinfekcií. Na analýzu nepoužívajte moč starší ako 4 hodiny.

Vykonanie testu:

 • Vyberte z tuby len toľko prúžkov, koľko potrebujete na bezprostredné použitie a tubu ihneď starostlivo zavrite pôvodným uzáverom obsahujúcim sušidlo
 • Nedotýkajte sa rukou reagenčných zón prúžkov
 • Prúžok krátko ponorte do vyšetrovaného moča (1–2 s) tak, aby všetky reagenčné zóny boli namočené
 • Prúžok otrite hranou o okraj nádoby a následne hranu ešte osušte o buničitú vatu, aby bol odstránený prebytočný moč. Ponechajte prúžok vo vodorovnej polohe
 • Po cca 60 sekundách vyhodnoťte zafarbenie reagenčných zón porovnaním s farebnou stupnicou. Zafarbenie zóny na leukocyty vyhodnoťte po ca. 120 sek

Skladovanie

Diagnostické prúžky je nutné skladovať v dobre uzavretých pôvodných obaloch na suchom a temnom mieste pri +2°C až +30°C (neskladovať v chladničke). Prúžky je nutné chrániť pred účinkom vzdušnej vlhkosti, priameho slnečného svetla, zvýšenej teploty a chemických výparov v laboratóriu. Pri dodržaní týchto skladovacích podmienok sú diagnostické prúžky použiteľné do doby vyznačenej na obale.

Likvidácia odpadov

Na použitý prúžok je nutné pozerať ako na potencionálne infekčný a likvidovať ho podľa vlastných interných predpisov ako nebezpečný odpad v súlade so Zákonom o odpadoch. Prázdne obaly sa odovzdajú do zberu na recykláciu, prípadne do komunálneho odpadu.

Upozornenie

Vplyv liečiv alebo ich metabolitov na jednotlivé testy nie je doposiaľ v plnej miere objasnený. V sporných prípadoch sa odporúča opakovať vyšetrenie moču po vysadení medikamentu. Citlivosť testov je ovplyvnená variabilitou zloženia moču. Semikvantitatívne stanovenie testami nie je dostačujúce na stanovenie diagnózy a následnej liečby pacienta.

Pozrite tiež ostatné výrobky značky Hexaphan, ktoré nájdete v kategóriách Ostatné diagnostické testy, Zdravotnícky materiál a Diagnostické testy. HEXAPHAN diagnostické prúžky na moč 100 ks je registrovaný v databáze ŠUKL pod kódom P28136. Ak si nie ste istí výberom tohto produktu, inšpirujte sa v kategórii Ostatné diagnostické testy.

EAN: 8592156220989
Značka: Hexaphan
ŠÚKL kód: P28136
Veľkosť balenia: 100 ks
Pre: Pre dospelých
Originálny názov: HEXAPHAN prúžky diagnostické na moč 100 ks
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia
EAN: 8592156220989
Značka: Hexaphan
ŠÚKL kód: P28136
Veľkosť balenia: 100 ks
Pre: Pre dospelých
Originálny názov: HEXAPHAN prúžky diagnostické na moč 100 ks
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia