Endles by Econea Binchotanová tyčinka - aktívne uhlie pre prirodzenú filtráciu

Prírodné
EKO

Endles by Econea Binchotanová tyčinka - aktívne uhlie pre prirodzenú filtráciu

Prírodné čistenie vody znižuje množstvo chlóru, neutralizuje elektromagentické vlny, dodáva vode minerály a vyrovnáva pH.

Môžete mať už dnes možnosti doručenia Skladom 1 ks
7,44 €
V jednej objednávke je možné zakúpiť maximálne 99 ks tohto produktu. Ak potrebujete nakúpiť viac kusov, kontaktujte nás prosím na obchod@pilulka.sk.
V košíku máte 0 ks za 0 €

Výhody produktu

Prírodné Prírodné
EKO EKO

Uhlie už dávno nie je len pre neposlušné deti! Tyčinka binchotan je naopak za odmenu. V Japonsku toto drevené uhlie používajú na prírodné čistenie vody už niekoľko sto rokov. Znižuje totiž množstvo chlóru, neutralizuje elektromagentické vlny, dodáva vode minerály a vyrovnáva pH. A rozdiel spoznáte aj na chuti. Tyčinka vám bude spríjemňovať pitný režim zhruba pol roka. Následne s ňou môžete vyživiť rastliny alebo ju použite ako pohlcovač pachov.

Ako používať binchotan?

  • Výrobca odporúča tyčinku pred prvým použitím vyvariť, čisto z hygienických dôvodov
  • Tyčinku hoďte do litra pitnej vody, ideálne v sklenenej karafe alebo fľaši
  • Už po hodine je voda z veľkej časti "prefiltrovaná", ale najlepší efekt dosiahnete po niekoľkých hodinách pôsobenia (najlepšie cez noc) Odporúčame tyčinku nechať vo fľaši a jednoducho len priebežne dopĺňať vodu – tak to sami robíme
  • Binchotam zníži množstvo chlóru, vode dodá minerálne látky a jemne sladkastú chuť
  • Po 4-6 mesiacoch ho vymeňte za nový

Po 3 mesiacoch mu doprajte trochu lásky:

  • Tyčinku opláchnite vodou a umyte kefou
  • Nepoužívajte čistiaci prostriedok
  • Prevarte ju vo vode po dobu 10-30 minút
  • Nechajte voľne uschnúť – najlepšie na slnku
  • Tyčinka by týmto procesom mala z mikropórov uvoľniť nečistoty a tým obnoviť svoje adsorpčné schopnosti

Čo s binchotánom, až doslúži?

Strčte ho do chladničky, botníku alebo do mačacieho záchodu. Skrátka blízko miest, kde sa občas chytáte za nos. Binchotan totiž vie pohlcovať aj pachy.

Pohnojte s ním rastliny. Zlepší kvalitu pôdy a pomôže rastlinkám k rýchlejšiemu rastu.

Šúpnite ho do topánok. Tyčinka pomôže vstrebať prebytočnú vlhkosť aj nepríjemný odér.

Čo je binchotan a ako ho používať?

Binchotan alebo aktívne uhlie sa v Japonsku používa ako tradičný prostriedok na prírodnú a zdravú filtráciu vody už od 17. storočia. Znižuje množstvo chlóru, viaže na seba nečistoty a prípadné chemikálie, dodáva vode minerály (ako vápnik, horčík alebo draslík) a vyrovnáva pH. Predovšetkým však zlepšuje chuť (odstránením chlorinov z vody). Z vlastnej skúsenosti potvrdzujeme, že voda potom chutí naozaj skvele!

Najlepší filtračný efekt dosiahnete po niekoľkých hodinách pôsobenia (najlepšie cez noc). Ale testy ukázali, že už po jednej hodine je voda z veľkej časti prefiltrovaná. Odporúčame tyčinku nechať vo fľaši a jednoducho len priebežne dopĺňať vodu – tak to sami robíme.

Po príbehu binchotanovej tyčinky sme sa strávili v tomto blogovom článku. Prezrádza, kde sa vzal aj čo všetko dokáže s vodou. Začítajte sa.

Jeden kus vydrží 6 mesiacov

Výrobca uvádza, že každý kus binchotanu vydrží až 6 mesiacov. Potom môžete tyčinku použiť na rozličné účely, napríklad ako hnojivo alebo pohlcovač pachov. Náhradný binchotan si potom jednoducho dokúpite.

Po 3 mesiacoch používania tyčinku jednoducho 10 minút vyvaríte a necháte uschnúť - najlepšie na slnku. Tyčinka by týmto procesom mala z mikropórov uvoľniť nečistoty a tým obnoviť svoje adsorpčné schopnosti. Výrobca ďalej odporúča tyčinku vyvariť pred prvým použitím, čisto z hygienických dôvodov.

Prieskumom u iných výrobcov sme však narazili na rozdielne názory čo sa týka vyvárania tyčinky. Niekto uvádza, že sa schopnosť adsorpcie vyvarením tyčinky neobnoví kvôli tomu, že toxíny sú naviazané na póry na molekulárnej úrovni, čo jednoduchým vyvarením odstrániť nemožno.

Odporúčame držať sa návodu výrobcu a svojim vlastným pocitom. Sami zistíte, kedy už tyčinka prestane plniť svoje filtračné schopnosti podľa chuti vody a bude treba ju vymeniť (4 až 6 mesiacov).

Upozornenie

Slúži na použitie výhradne s pitnou vodou.

Skúste tiež ostatné produkty značky Endles by Econea, ktoré nájdete v kategóriách Potraviny, nápoje a Nápoje. Ak si nie ste istí výberom tohto produktu, inšpirujte sa v kategórii Filtračné kanvice a filtre na vodu.

EAN: 745125569840
Značka: Endles by Econea
Vlastnosti: Prírodné, Rozložiteľnosť v prírode, EKO
Originálny názov: Endles by Econea Binchotanová tyčinka - aktivní uhlí pro přirozenou filtraci
Dodávateľ na trh: Econea
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia

Odporúčame vám tieto podobné produkty

EAN: 745125569840
Značka: Endles by Econea
Vlastnosti: Prírodné, Rozložiteľnosť v prírode, EKO
Originálny názov: Endles by Econea Binchotanová tyčinka - aktivní uhlí pro přirozenou filtraci
Dodávateľ na trh: Econea
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia