Canespor

Canespor krém je účinné širokospektrálne lokálne antimykotikum s liečivom bifonazol, ktoré preniká postihnutými vrstvami kože a usmrcuje pôvodcov kožnej mykózy . Má tiež protizápalový účinok. Canespor krém je jemný, nemastný biely krém bez zápachu, ktorý sa jednoducho vstrebáva do postihnutej kože.

Canespor je vhodný na

  • liečbu plesňových ochorení kože a kožných záhybov.
  • liečbu kožnej mykózy nôh/ tzv. atletická noha/ , obzvlášť medzi prstami.

Ako používať Canespor krém

Canespor krém sa nanáša a dôkladne sa vtiera v tenkej vrstve na postihnuté miesta kože raz denne, najvhodnejšie večer pred spaním. Malé množstvo krému (asi 1 cm) zvyčajne postačuje na ošetrenie plochy približne veľkosti dlane.

Canespor roztok je variantom do miest vlhkej zaparenej kože/ taktiež medzi prstami/ , do vlasov a na ochlpené časti tela.

Canespor krém

Dĺžka liečby

Ochorenie Dĺžka trvania liečby
Mykózy chodidiel (tinea pedis, tinea pedis interdigitalis) 3 týždne
Mykózy na trupe, rukách a kožných záhyboch (tinea corporis, tinea manuum, tinea inguinalis) 2–3 týždne
Pityriasis versicolor 2 týždne
Erytrazma 2 týždne
Povrchové kandidózy kože 2–4 týždne

Čo Canespor krém obsahuje

  • Liečivo je bifonazol. 1 g dermálneho krému obsahuje 10 mg bifonazolu.
  • Ďalšie zložky sú benzylalkohol, cetylpalmitát, cetylalkohol a stearylalkohol, oktyldodekanol, polysorbát 60, sorbitánstearát, čistená voda.

Pred použitím lieku si pozorne prečítajte písomnú informáciu pre používateľov lieku a poraďte sa so svojim lekárom alebo lekárnikom. Canespor krém a Canespor roztok sú antimykotiká na vonkajšie použitie. Obsahujú liečivo bifonazol.

L.SK.MKT.CC.10­.2019.0949