Alavis Duoflex 387 g

Veterinárny prípravok pre kone, ktorý obsahuje patentovanú látku Celadrin® a …

Zobraziť viac

Veterinárny prípravok pre kone, ktorý obsahuje patentovanú látku Celadrin® a glukózamín sulfát a je určený na dlhodobé podávanie koňom s pohybovými problémami.

Tento produkt nie je momentálne dostupný.
 • Najspoľahlivejšia internetová lekáreň na Slovensku

  Najspoľahlivejšia internetová lekáreň na Slovensku

 • Viac ako 1 milión spokojných zákazníkov

  Viac ako 1 milión spokojných zákazníkov

 • Cez 40 000 produktov v ponuke skladom

  Cez 40 000 produktov v ponuke skladom

Podáva sa pri celom rade pohybových problémov, odstraňuje zápal a bolestivosť a pôsobí na regeneráciu kĺbových chrupaviek. Uplatňuje sa najmä pri artritíde – zápalový proces prebiehajúci v kĺboch v dôsledku rozpadu chrupavky, systematicky posilňuje a zvlhčuje bunkové membrány a zaisťuje bunkám pružnosť. Zlepšuje kvalitu synoviálnej tekutiny chrániacej kĺby a udržiava tak ich pružnosť a pohyblivosť.

Odporúčáme na:

 • Na potlačenie zápalu a bolesti kĺbov
 • Na zlepšenie pohyblivosti kĺbov a zvýšenie ich lubrikácie
 • Pre spomalenie až zastavenie ďalšieho poškodzovania kĺbových chrupaviek
 • Na regeneráciu kĺbových chrupaviek a tkanív
 • Pre predĺženie aktívneho veku koňa

Účinné látky:

 • Celadrin™ - Je patentovo chránená látka (zmes derivátu cetylu a nasýtených a nenasýtených mastných kyselín), ktorá spája dve látky majúce protizápalové účinky, ktoré inhibujú 5-lipooxygenázu, čo je enzým podporujúci oxidatívne a zápalové procesy. Práve zápal je zdrojom nielen bolesti, ale aj voľných radikálov, ktoré stav ochorenia ešte zhoršujú. Celadrin pomáha viac využiť a lepšie vstrebať chondroprotektívne látky glukozamín sulfát, a tým dochádza k lepšej a efektívnejšej výžive kĺbových chrupaviek
 • Glukózamín sulfát – Je aminosacharid zložený z dvoch molekúl glukózy, sulfátovej skupiny a dvoch aminoskupín. Z tenkého čreva sa vstrebáva, prechádza biologickými bariérami do tkanív, cez synoviálnu blanu a do kĺbovej chrupavky. Zabudováva sa do polysacharidov (glykozaminoglykánov – GAG), ktoré majú v organizme rôzne funkcie. Stimuluje bunky chrupavky (chondrocyty) k syntéze proteoglykánov a je ich základným substrátom pre ich vznik. Proteoglykány sú základné stavebné zložky chrupavky. Glukózamín sulfát má priaznivé účinky proti bolesti a zápalu pri artróze kĺbov. Stimuluje správnu funkciu a reparáciu kĺbov. Pre tieto svoje vlastnosti sa používa ako chondroprotektívum
 • Patentovo chránená zmes Celadrin® - Obsahuje cetylované deriváty a zmes nasýtených a nenasýtených mastných kyselín, najmä kyseliny myristovej, myristoolejovej a palmitovej, ktoré inhibujú enzým 5 – lipooxygenázu podporujúcu oxidatívne a zápalové procesy. Práve zápal je zdrojom nielen bolesti, ale aj voľných radikálov, ktoré stav ochorenia ešte zhoršujú. Môžeme teda zhrnúť, že zložky patentovanej látky Celdarin® sú účinnými antioxidantmi, pôsobia protizápalovo a špecificky blokujú činnosť nežiaduceho enzýmu

Dávkovanie

Pre kone s hmotnosťou 500 kg 3 odmerky denne.

Spôsob použitia

Prášok sa podáva denne podľa odporúčaného dávkovania do jadrového krmiva či melasy. Prípravok ALAVIS™ Duoflex je možné nadviazať na podávanie prípravku ALAVIS™ Celadrin pre kone. Veterinárny prípravok je možné podávať dlhodobo.

Upozornenie

Uchovávajte uzavreté v suchu a tme pri izbovej teplote. Chráňte pred mrazom. Uchovávajte mimo dohľadu a dosahu detí. Dátum minimálnej trvanlivosti do konca a číslo šarže: Uvedené na obale.

Skúste tiež ostatné produkty značky Alavis, ktoré sú v kategóriách Starostlivosť o kĺby zvierat, Veterinárne výživové doplnky a Veterina. Ak si nie ste istí výberom tohto produktu, inšpirujte sa v kategórii Starostlivosť o kĺby zvierat.

Ohodnoťte tento produkt ako prvý.

EAN8594191410202
ZnačkaAlavis
Produktová radaAlavis Pohybový aparát
Forma  Prášok
Veľkosť balenia387 g
Cesta podania  Perorálne - prehĺta sa
Originálny názovALAVIS DUOFLEX 387 g