Zahalte se do přírody
Vedeli ste že chemická látka obsiahnutá v kozmetike sa vstrebe cez kožu do tela za dvadsaťšesť sekúnd? Viete, že takéto sulfáty sa okrem iných negativnách vplyvov na organizmus veľmi výrazne podieľajú na predčasnom starnutí kože? Alebo že parabény narúšajú hormonálnu reguláciu a sú podozrivé z napomáhania rakovinového bujnenia? Už bolo dosť zhonu a rychlovýroby z chemických tovární. Dosť alergií, kožných vyrážok a neznášanlivosti chemických látok. Je čas sa vrátiť späť k prírode a my v pilulke to vieme.
Žiadne parabény

Žiadne parabény

Môžu spôsobovať alergie a ekzémy, narúšajú prirodzenú hormonálnu rovnováhu.
Žiadne silikóny

Žiadne silikóny

Silikóny nie sú biologicky odbúrateľné a zaťažujú životné prostredie.
Žiadne ropné deriváty

Žiadne ropné deriváty

Vytvára nepriepustný film, ktorý nedovolí pokožke dýchať a upcháva póry.
Žiadne ťažké kovy

Žiadne ťažké kovy

Nielen z kozmetiky sa nám dostávajú do tela, kde sa kumulujú a pôsobia ako karcinogén.

Dotknite sa s nami prírody

Používanie prírodných produktov nás navracia k tomu, čo je v živote skutočne dôležité, a to je harmónia s našou planétou Zem. Všetci si zaslúžime pre seba to najlepšie, a práve príroda nám to dokáže dať.

Prečo by ste mali prírodnú kozmetiku milovať aj vy?

Vaše zdravie

Vaše zdravie

Rovnako ako je zeleninový šalát zdravší ako vyprážaný syr a hranolky, sú aj prírodné produkty prospešnejšie pre naše zdravie. Koža je najväčší orgán nášho tela, starajme sa o ňu tak, aby sme vyzdvihli jej skutočnú krásu.
Vaše bezpečie

Vaše bezpečie

Viete, že veľmi často konvenčná kozmetika obsahuje napríklad olovo? Bežne za deň použijeme desiatky prípravkov. Aj keď väčšina z nich obsahuje len skutočne veľmi malé a bezpečné stopové prvky nevhodných látok, vo výsledku sa ich účinok vynásobí.
Vaše poznanie

Vaše poznanie

Pri potravinách, ktoré denne prijímate ste si už zvykli pozerať na zloženie, ale robíte to aj u kozmetiky? Vaša pokožka vstrebe všetko, čo na ňu namažete, ale cez kožu vstrebávate všetko, čo v domácnosti používate – napríklad aj upratovacie prostriedky.
Naša planéta

Naša planéta

Je však ťažké žiť zdravo v škodlivom prostredí. Nákupom prírodných značiek s recyklovateľnými obalmi chránite nielen prostredie, v ktorom žijete, ale predovšetkým budúcnosť pre naše deti.

Prírodná pleťová starostlivosť

Objavte blahodarné účinky prírodných prípravkov na vašu pleť a ona sa vám poďakuje v podobe zdravej a klrásnej pleti.

Prírodná starostlivosť o vaše telo

Nechajte svoje telo dotkúť sa pírody, ktorá vás obklopuje a objavte silu prírody. Doprajte svojej pokožke starostlivosť, ktorú si zaslúži.

Upratovanie v réžii prírody

Upratujte a dotknite sa pri tom prírody. Sviežosť a čistota už nie je len výsadou chemikálii, ktoré môžu ohroziť naše zdravie. Zvoľte si kvalitu.

Žiarivý úsmev so silou prírody

Zubné pasty na prírodnej báze sú ideálne pre všetkých, ktorí uprednostňujú zdravý životný štýl. Tieto zubné pasty sú šetrné nielen k zdraviu, ale aj k životnému prostrediu.

Prírodná kozmetika pre deti

Deti si zaslúžia špeciálnu starostlivosť. Či už sa ide o starostlivosť o pokožku, zúbky či vlásky. Naučme deti žiť šetrne k životnému prostrediu už od narodenia.

Prírodná medicína

Bylinky tu boli, sú a budú. A všetko, čo nám poskytuje sama príroda, je prirodzeným balzamom pre telo i dušu.

U nás nájdete nielen prírodnú kozmetiku pre každodennú krásu, ale aj ekologickú drogériu pre čistý a útulný domov, zdravé biopotraviny a doplnky stravy, športovú výživu aj ekologické doplnky pre šetrnú starostlivosť o tých najmenších. Ekologické produkty nie sú testované na zvieratách a sú bez obsahu škodlivých chemických látok, takže nezaťažujú životné prostredie ani vaše zdravie.
Prírodné krémy

Prírodné krémy

Prírodné pleťové krémy sú priamo nabité surovinami, ktoré pokožku nielen hydratujú, ale aj vyživujú, dokážu ju chrániť pred škodlivými vplyvmi z vonkajšieho okolia a príjemne prevoňajú. Navyše neobsahujú jedy v podobe chemických látok, ktoré sa pokožkou vstrebávajú do tela. Sú vhodné aj pre špecifickú pokožku mužov a jemnú citlivú pokožku detí.

Nočné krémy

Nočné pleťové krémy majú hutnejšiu konzistenciu ako denné krémy, takže sa do pokožky vstrebávajú postupne počas noci. Obsahujú viac aktívnych zložiek, zmäkčujúcich a zvlhčujúcich látok olejového pôvodu, vďaka ktorým sa pokožka lepšie regeneruje a dochádza k jej detoxikácii počas spánku.

Prírodné nočné krémy sú bohaté na vitamín A, antioxidanty, AHA kyseliny alebo antioxidačné látky, ktorých účinkom bude vaša svieža a vypnutá pleť.

Nočné krémy
Čistenie pleti

Čistenie pleti

Správna starostlivosť o pleť zahŕňa aj dôkladné a hĺbkové čistenie, ktoré ju zbaví všetkých nečistôt a zvyškov make-upu. Umyť tvár vodou totiž zďaleka nestačí. Je potrebné vyčistiť póry, ktoré sa počas dňa zanášajú a upchávajú, aj keď sa nelíčite. Najlepšou voľbou sú prírodné a bio prostriedky, ktoré pleť rozžiaria a zároveň vyživia. Siahnuť môžete po čistiacom géle, pleťovom mlieku, čistiacom toniku alebo šetrnom mydlu s obsahom bylinných extraktov a rastlinných olejov.

Starostlivosť o očné okolie

Koža okolo očí je najcitlivejšia a najtenšia vôbec na celej tvári a pri oblasti krku, teda je potrebné jej venovať špeciálnu starostlivosť. Už po dvadsiatom roku sa začínajú tvoriť prvé jemné vrásky, trápiť nás môžu tiež tmavé kruhy pod očami a vačky. Je teda dobré postupne pridať aj prípravky proti vráskam obsahujúce koenzým Q10.

Prírodná starostlivosť o očné okolie zahŕňa produkty, ako sú séra, balzamy, fluidy, prípravky s kofeínom i šetrné odličovače očí.

Starostlivosť o očné okolie
Prírodná dermokozmetika

Prírodná dermokozmetika

Dermokozmetika je špecifická kategória kozmetiky, ktorá spĺňa tie najprísnejšie požiadavky farmaceutického priemyslu a v jej produktoch nájdete profesionálnu, luxusnú kozmetiku,a tiež bio kozmetiku či dekoratívnu kozmetiku.

Prípravky dermokozmetiky sú hypoalergénne, rešpektujú fyziológiu pokožky, napomáhajú udržať jej zdravie a prispôsobujú sa technológicky a kvalitou ich potrebám. Kvalitné produkty sú overené klinickými štúdiami, vyrábajú sa v sterilných podmienkach a sú testované na citlivej pokožke.

V ponuke dermokozmetiky nájdete široký výber výrobkov určených pre dámy, pánov a deti. Výroba a kontrola prebieha v spolupráci s odborníkmi v oblasti starostlivosti o pleť.

Prírodná starostlivosť o pery

Balzam na pery chráni pokožku pier pred nepríjemnými vonkajšími vplyvmi, ako je mráz, vietor alebo slnko. Zároveň poskytuje intenzívnu zjemňujúcu starostlivosť, môže chrániť pred UV žiarením a má regeneračné a hydratačné účinky.

1
Prírodná starostlivosť o vaše telo
Prírodná kozmetika je šetrnejšia a liečivá. Jej používaním sa vyhnete neželaným reakciám a alergiám, akné sa nezhoršuje, fľaky miznú, pleť je zdravšia. Používanie prírodnej kozmetiky má nielen lepšie, viditeľnejšie ale aj trvácnejšie účinky. A je úplne jedno, aký kožný problém vás trápi. Až 60% toho, čím „nakŕmite“ svoju pokožku sa dostáva do tela. Verte, že posledné čo vaša pleť potrebuje je ropa a suroviny, ktoré sa z nej rôznymi chemickými procesmi získavajú.
Prírodná kúpeľ

Prírodná kúpeľ

Povzbuďte svoje telo a myseľ už pri rannej kúpeli alebo sprche vďaka prírodným mydlám, sprchovacím gélom či penám do kúpeľa. Večer Vám zase bylinky obsiahnuté v prírodných kúpeľových produktoch pomôžu zrelaxovať a pripraviť na odpočinok. Či už ráno, večer alebo v pravé poludnie, Vaša pokožka bude vďaka prírodnej kozmetike jemná, vyživená a krásne prevoňaná.
Prírodné telové oleje

Prírodné telové oleje

Doprajte svojmu telu dotyk prírodných olejov. Príroda nám sama ponúka všetko čo naše telo potrebuje. Doprajte si chvíľku pre seba a ponorte sa s nami do sveta prírodných telových olejov.

Prírodná hydratácia pokožky

Prírodná hydratácia pokožky

Na trhu je množstvo krémov, olejov, telových masiel a telových mliek. Telové mlieka sú v podstate zlúčeninou oleja a vody. Sú ľahké a nie veľmi mastné a pokožky sa poľahky vstrebávajú. Nie sú hutné a preto sa aj ľahko nanášajú. Práve to je dôvod, prečo sa tešia najväčšej obľube.

Upratovanie v réžii prírody
Staráte sa o svoje telo prírodnou kozmetikou, ktorá je šetrná ako k vášmu zdraviu, tak životnému prostrediu a prírode, pretože neobsahuje škodlivé látky, ako ropné deriváty, žieraviny, fosfáty a pod.? Dobre robíte. Ale viete, že ak upratujete svoju domácnosť bežnými čistiacimi prostriedkami, ktoré sú doslova nabité chemikáliami, pokožkou sa vám vstrebávajú do organizmu, o vplyve na životné prostredie nehovoriac? Pritom ekologické čistiace prostriedky majú rovnaké účinky, ako tie tradičné zložené z agresívnych látok typu chlór atď. Poďme spoločne nakuknúť pod pokrievku eko upratovania a šetrime našu planétu.
Koniec doby chemickej pri upratovaní

Koniec doby chemickej pri upratovaní

Niet nad vôňu a sviežosť čerstvo vypraného prádla. Zamysleli ste sa ale niekedy nad tým, nakoľko všetky pracie prostriedky, aviváže a bielidlá, ktoré nie sú biologicky odbúrateľné, zaťažujú prírodu? Ktoré látky obsiahnuté v čistiacich a pracích prostriedkoch sú najviac toxické a čím ich nahradiť?

Prečo používame prírodné drogérii

Upratovanie bez chémie

Upratovanie bez chémie

Tradičné čistiace prostriedky obsahujú chemický koktail dráždivých látok, ako sú fosfáty, amoniak, chlór, umelé farbivá a mnoho ďalších. Tieto látky pôsobia negatívne na naše zdravie, škodia životnému prostrediu a pre alergikov sú doslova nočnou morou.

Neubližuje prírode

Neubližuje prírode

Pri používaní klasických pracích práškov zostáva až 50 % neodbúrateľných zvyškov v odpadových vodách aj napriek priechodu čistiacou stanicou. Tieto látky sa následne vstrebávajú do pôdy a podzemných vôd, odkiaľ sa dostávajú do tiel živočíchov i rastlín.

Spoľahlivo fungujú a krásne voňajú

Spoľahlivo fungujú a krásne voňajú

Nielenže šetrí naše zdravie aj prírodu, navyše krásne vonia éterickými olejmi z najrôznejších bylín, rastlín a ovocia. Takže sa pri každom pulírování pokojne zhlboka nadýchnite.

Široký výber a často zero waste

Široký výber a často zero waste

Napríklad produkty značky ATTITUDE sú v recyklovateľných obaloch, takže po ich spotrebovaní skutočne nezostane žiadny odpad.

Prírodná kozmetika pre deti
Detské krémy

Detské krémy

Objavte produty bez chemických škodlivých látok a dráždivých zložiek, s obsahom prírodných účinných látok, ktoré nieleže potešia detskú pokožku, ale aj ochránia prírodu.

Detská telové mlieka a oleje

Detská telové mlieka a oleje

Telové mlieka sú zlúčeninou oleja a vody. Sú ľahké a nie veľmi mastné a do pokožky sa poľahky vstrebávajú. Nie sú hutné, a preto sa aj ľahko nanášajú. Ak trpí vaše dieťatko príliš suchou pleťou, voľte radšej telové maslo alebo prírodné oleje.

Prečo práve prírodná medicína?

Prečo práve prírodná medicína?

Príroda je ten najlepší zdroj pre správnu funkciu nášho tela a stále viac ľudí sa k nej obracia. To preto, že prírodná medicína iba nelieči, ale uzdravuje a jej moc sprevádza človeka už od nepamäti. Je spájaná so zdravým životným štýlom, filozofiou či duchovnou podstatou. Už dávni šamani využívali dary prírody. Vedeli, akými bylinkami a plodmi uzdraviť chorého bez akýchkoľvek vedľajších účinkov.

Bylinky tu boli, sú a budú. A všetko, čo nám poskytuje sama príroda, je nám prirodzeným balzamom pre telo a dušu. V dnešnej dobe sme obklopení chémiou na každom kroku (v jedle, nápojoch, ovzduší, kozmetike, drogérii …) a čím ďalej viac si uvedomujeme jej negatívny vplyv na naše zdravie.

Konec