Torf Ziegler Naturmoor Rašelinový krčný vankúšik s prírodnou rašelinou

Krčný vankúšik plnený prírodnou rašelinou. Súčasťou balenia je textilný …

Zobraziť viac

Krčný vankúšik plnený prírodnou rašelinou. Súčasťou balenia je textilný poťah zo 100% bavlny, ktorý zabraňuje prvotnému tepelnému šoku. Po nahriatí poskytuje až 3 hodiny príjemného tepla/chladu zmierňujúceho bolesť.

Môžete mať už zajtra  viac info
Skladom u dodávateľa
V Pilulka Boxe už v stredu 6. 12. od 17:00
Pilulka Expresom už v stredu 6. 12. od 09:00
green_tree
Garantujeme doručenie do Vianoc. Zistite viac
18,90 €
 • Darčeky doručíme ešte dnes

  Darčeky doručíme ešte dnes

 • Nevhodný darček vymeníme zadarmo

  Nevhodný darček vymeníme zadarmo

 • Každodenná nádielka<br> v Adventnom PilulKalendári

  Každodenná nádielka<br> v Adventnom PilulKalendári

Nakupujte spoločne
Torf Ziegler Naturmoor Rašelinový krčný vankúšik s prírodnou rašelinou
+ Ozonicon Emulgel 100 g
32,80 €
Torf Ziegler Naturmoor Rašelinový krčný vankúšik s prírodnou rašelinou
+ Kompava Vegan Protein čokoláda/škorica 525 g
39,80 €

Krčný vankúšik plnený prírodnou rašelinou. Súčasťou balenia je textilný poťah zo 100% bavlny, ktorý zabraňuje prvotnému tepelnému šoku. Po nahriatí poskytuje až 3 hodiny príjemného tepla/chladu zmierňujúceho bolesť.

Termofor je vhodný k tepelnej terapii pri:

 • Bolestiach či stuhnutí svalov, kĺbov a a chrbtice
 • Bolestiach nezápalového povodu
 • Menštruačných bolestiach
 • Subakútnych a chronických stavoch reumatického povodu, či iba na zahriatie

Termofor možno tiež schladiťa použiť ako chladovú terapiu pri:

 • Pomliaždeninách
 • Narazeninách
 • Bolestiach hlavy (migréne)
 • Bolestiach zubov
 • Pichnutie hmyzom
 • Krvácanie z nosa
 • Zápaloch svalov a klbov, opuchoch

Použitie

Pred prvým použitím sa výrobok vyberie z plastového vrecka (PA/PE). Pred vlastným ohrevom sa výrobok vyberie z kartónu a bavlneného poťahu! Po nahriatí na požadovanú teplotu (50-60 C), sa vloží výrobok spať do bavlneného poťahu. Nenechávejte výrobok pri ohrevu bez dozoru!

Ohrev v mikrovlnnej rúre: Okraj časti výrobku sa prehne dole a produkt sa položí na otočný sklenený tanier tak, aby sa výrobok nedotýkal stien rúry. Ohrieva sa maximálne 3 minúty pri výkone 600 wattov. Funkcia grilu musí byť vypnutá! Po nahriatí poskytuje 3 hodiny tepla. Opatovné ohriatie výrobku je možné až po jeho úplnom vychladnutí. Pre potrebu častejšieho ohrevu sa vykonáva nahrievanie v 10 sekundových intervaloch tak dlho, dokiaľ sa nedocieli ideálna teplota.

Ohrev v plynovej, teplovzdušnej a elektrickej trúbe: Okraj časti výrobku sa prehne dole a výrobok sa položí na porcelánový tanier (nesmie sa dotýkať stien trúby) a ohrieva sa približne 10 minút pri 150 °C. Funkcia grilu musí byť vypnutá!

Ohrev vo vodnom kúpeli: najvhodnejšie je použiť ohrievací prístroj s kontrolou teploty. Výrobok sa vloží do nádoby so studenou vodou, voda sa ohreje na cca 80 °C, následne sa ohrev vypne a vankúšik sa nechá ďalších 5-10 minút vo vodnom kúpeli ešte zohriať. Následne sa vankúšik vyberie a osuší. Voda nesmie vrieť!

Chladová aplikácia: Produkt sa vloží bez bavlneného poťahu do chladničky na približne 2 hodiny. Výrobok nevkladajte do mrazničky!

Upozornenie

V prípade že výrobok začne zvatšovať svoj objem, ohrievanie ihneď prerušte a skontrolujte, či nedošlo k poškodeniu obalu. V takom prípade sa výrobok nesmie ďalej nahrievať! Pred položením vankúšika na postihnuté miesto, odporúčame teplotu vyskúšať pohmatom. Pri tepelnej terapii nepoužívajte termofor pri bolestiach zápalového pôvodu, pri poruchách obehového systému, pri horúčkových stavoch.

Pri styku s ostrými, špicatými či horúcimi predmetmi alebo pri prehriati výrobku dochádza k jeho poškodeniu, na kroté sa nevzťahuje záruka. Výrobok je laboratórne testovaný. Pri styku s pokožkou neboli zaznamenané žiadne nežiaduce účinky. Pri vniknutí rašelinovej zmesi do oka dokladne prepláchnite studenou vodou. V prípade alergií alebo precilivenosti pokožky na použité materiály sa pred použitím poraďte so svojím lekárom.

Nerozbalený výrobok možno skladovať pri teplotách 5-25 °C. Rozbalený výrobok skladujte v chladnejšom a temnom priestore bez teplotných výkyvov (ideálne 8-15 °C). Pri dlhodobejšom skladovaní bez používania je vhodné výrobok umiestniť do chladničky. Zmierni sa tým vysychanie obsahu výrobku (prirodzený jav PVC obalu). Výrobok može byť odstránený s bežným komunálnym odpadom.

Zloženie

Prírodná rašelina 100% folia z PVC (kód 3), poťah z bavlnenej tkaniny (100% bavlna, TEX (kód 60)).

Skúste tiež ostatné produkty značky Torf Ziegler, ktoré sú v kategóriách Termofory a termovrecká, Vankúše a vankúšiky a Zdravotnícky materiál. Ak si nie ste istí výberom tohto produktu, inšpirujte sa v kategórii Termofory a termovrecká.

Ohodnoťte tento produkt ako prvý.

Upozornenie:
Upozornenie: Z hygienických dôvodov tovar nemožno vrátiť, a to ani v lehote 14 dní od zakúpenia.
EAN8594196770356
ZnačkaTorf Ziegler
Trápi ma  Bolesť kĺbov, šliach a svalov  Menštruačné bolesti  Opuchy, odreniny, pomliaždeniny
Originálny názovTZ-RASELIN.KRCNY.VANKUS.NATURMOOR