Doprajte si dúšok tej najlahodnejšej kávy
Vychutnajte si kúzlo okamihu a vytvorte si atmosféru kaviarne aj doma. Zmeniť denný stereotyp na niečo výnimočné nie je až tak zložité. Pripravte sa na vôňu jari so šálkou kávy v ruke a doprajte si chvíľku pre seba pokojne aj na balkóne. Nechajte sa unášať štebotom vtákov, jarným vánkom, teplými slnečnými lúčmi a lahodnou chuťou.

Vyberám si kvalitu

Zásoba kvalitnej kávy

Zásoba kvalitnej kávy

100% Arabika

100% Arabika

Ochutená káva

Ochutená káva

Vedeli ste, že

Vedeli ste, že...

Všetci dobre vieme, že káva je rutinným životabudičom, bez ktorého by polovica národa ani nevstala z postele.

Vedeli ste však, že káva je natoľko obľúbeným nápojom, že po obyčajnej vode sa jej na svete vypije najviac, a to až približne 2,2 miliardy šálok denne?

Dostali ste chuť na kávu?

Svet kávy a jej chuti je rozmanitý...

Pri máloktorom druhu nápojov nájdete takú rozmanitosť chutí, ako je to v prípade kávy. Tá získava celé množstvo vlastností počnúc od podmienok pri pestovaní, spôsobu spracovania a končiac u vás doma, podľa toho, akú techniku zvolíte pri jej príprave.

Svet kávy

Kľúčovým je stupeň praženia kávy

Praženie udáva, ktoré chute danej plodiny sa vo vašej káve rozvinú. Všeobecne platí, že čím dlhšie kávu pražíte, tým viac prichádza o svoju kyslosť, prechádza k sladkým karamelovým tónom, až začne nadobúdať horkosť a získava ťažkú dymovú a korenenú arómu.

Poznáme tiež rôzne rozdelenie stupňov praženia: zelená káva, svetlé praženie, americké praženie, viedenské praženie, francúzske praženie a talianske praženie.

Na ľahšiu orientáciu nájdete v našej ponuke rozdelenie podľa stupňa praženia na zelenú kávu, stredne praženú a tmavú kávu.

Necháte si poradiť?

Každý si zaručene pochutí na kvalitne strednej praženej, nie príliš kyslej 100% Arabike. Vybrali sme pre vás kávu, ktorá spĺňa tieto ritériá a navyše ešte skvelo chutí!

Premeňte chuť na vášeň

Objavte nové chute

Výber tej správnej kávy neberiete na ľahkú váhu. Svet kávy je rozmanitý a rovnako tak rozmanitý je aj súbor chutí, ktorý sa v dobre pripravenom kávovom nápoji môže rozvinúť. V káve z našej ponuky môžete objaviť ľahké tóny ovocia a kvetín, sladkého karamelu alebo čokolády, ale tiež napríklad orechov. Stačí si len vybrať a kliknúť na jednu z ikon, ktorá vás presmeruje priamo k tej najlepšej káve podľa vášho gusta!

Pražená

Pražená

Vyvážená

Vyvážená

Kyslá

Kyslá

Čokoláda

Čokoláda

Karamel a orechy

Karamel a orechy

Ovocie a kvety

Ovocie a kvety

Intenzívny chuťový zážitok

Ak máte radi hutnú chuť tmavo praženej kávy, vychutnávajte si jej horkosť a plné telo nasiaknuté výraznou drevitou alebo dymovou arómov, vybrali sme pre vás tieto neobyčajné kávy, na ktorých si zaručene pochutnáte.

Čerstvosť na prvom mieste

Zrnková káva

Vôňa, ktorá robí domov.

Nie je nad to vychutnať si kvalitnú kávu od jej úplného základu. V podobe zrnkovej kávy sa ukrýva tá najčerstvejšia káva s jej absolutne rýdzou a bohatou chuťou, ktorú nie je možné žiadnym spôsobom napodobniť.

Navyše, nevieme ako to máte vy… ale u nás je vôňa čerstvo namletej kávy vôňou, ktorá robí domov skutočným domovom.

Mletá káva

Mletá káva

Praktická káva pre praktických ľudí! Niekedy skrátka nie je čas na mletie zrnkovej kávy. Pokiaľ si pochutnáte na rýchlo uvarenej a intenzívnej káve, je to pre vás tá správna cesta. Mletú kávu oceníte tiež, ak doma vlastníte prekvapkávací kávovar, mokka kanvičku alebo french press.

Vergnano