Veterina
S príchodom radostnej jari súvisí aj tienistá stránka spojená so zvýšeným výskytom parazitov. Tí môžu vášho maznáčika ohroziť nielen vnútorne, ale predovšetkým dajte pozor na výskyt kliešťov, bĺch a ďalších nevítaných hostí, ktorým by sa páčilo zahniezdiť v teplom kožúšku. Kúpte svojmu psíkovi alebo mačičke efektívny antiparazitický obojok alebo roztok, ktorý ľahko votriete medzi lopatky.
Paraziti
Rovnako ako v našom organizme, aj v tele štvornohého miláčika sa cez zimu nahromadili toxické látky. Aj zvieratká môžu trpieť jarnou únavou a pozorovať môžete ťažkosti so zažívaním. Jar so sebou prináša riziko v podobe nastupujúcej vlády parazitov. Pozvoľna preto pripravte svojho štvornohého kamaráta na dlhšie prechádzky a naštartujte organizmus domáceho maznáčika po náročnej zime vhodnými doplnkami stravy.
Klíště

Proti kliešťom

Vonku sa otepľuje a pekné počasie láka k dlhším prechádzkam po lese alebo na vybehnutie na lúku. Pozor ale na kliešte, ktoré patria medzi najzákernejšie parazity. Prenášajú veľa chorôb, najnebezpečnejšie sú kliešťová encefalitída a borelióza. Chráňte svojich miláčikov antiparazitickými obojkami či roztokmi. Vďaka miernym zimám sú kliešte (aj iní parazity) čím ďalej viac odolnejšie a premnoženejšie. Neriskujte, že váš chlpáč prinesie nevítaného hosťa domov…

Košík aktualizovaný
Frontline Combo Spot-On pre psy L 2,68 ml

Frontline Combo Spot-On pre psy L 2,68 ml

Roztok na vonkajšiu aplikáciu na kožu zvieraťa v pipete. Skladom > 5 ks Skladom > 5 ks
11,61 €
V jednej objednávke je možné zakúpiť maximálne 0 ks tohto produktu.
11,61 €

Proti blchám

Blchy sú vôbec najčastejším kožným parazitom domácich maznáčikov. Ide o nevyberavých cudzopasníkov, ktorí rozhodne nemajú problém pohostiť sa aj na človeku, takže notoricky známa hláška „To sú psie blchy, tie na človeka nejdú“ je v skutočnosti veľmi ďaleko od pravdy. Existuje viac ako 2000 druhov bĺch. Ide o nelietavý, skákavý hmyz, ktorý sa dokáže premiestňovať aj na dlhšiu vzdialenosť a na svojom hostiteľovi sa drží pomocou pazúrikov vyvinutých na končatinách. Nájsť blchu v kožuchu býva neľahká úloha. Vyvarujte sa toho. Všeobecne najpoužívanejším prostriedkom proti blchám sú antiparazitické obojky alebo antiparazitické šampóny.

Blecha
Parazite

Proti vnútorným parazitom

Vnútorné parazity (čiže endoparazity), s ktorými sa u maznáčikov najčastejšie stretávame, sú oblé a ploché červy: škrkavky, pásomnice a machovce. Tie môžu napádať ich tráviaci trakt a spôsobovať nepríjemné ťažkosti. Chráňte ich preto špeciálnym obojkom alebo odčervujte účinnými tabletkami. Odporúčaná frekvencia odčervovania je 4× ročne, teda každé 3 mesiace.

Pohyb

Srsť maznáčikov na jar

Ako zmierniť pĺznutie chlpáčov na jar a dodať kožúšku ten správny lesk? Teplé dni sa nezastaviteľne blížia a každý psíčkar alebo majiteľ Jej mačacieho Veličenstva veľmi dobre vie, čo to je mať domácnosť plnú chuchvalcov chlpov. Že nestíhate vysávať a vymieňať odchlpovacie valčeky? Základom je pravidelná starostlivosť o srsť (kefovanie), používanie kvalitných prípravkov špeciálne pre psy a mačky pri kúpaní a nezabúdajte ani na vyváženú, kvalitnú stravu a doplnky stravy pre lesk a kvalitu srsti.

Srst

Ďalšie doplnky stravy pre štvornohých kamarátov