Príprava na jarnéprázdniny
Zabaliť veci pre celú rodinu na hory môže byť oriešok. Čo všetko so sebou, aby ste si zimné radovánky užili a pritom nemuseli za nutnosti utrácať s vysokohorskou prirážkou?
hory
slunce
Viete, že na horách je slniečko o dosť silnejšie a nebezpečnejšie, než pri mori? Ak sa chystáte frčať zo svahu alebo sa brodiť snehom na túrach, pozor na rýchle spálenie. Nezabudnite pribaliť ochranné opaľovacie krémy či spreje.

Zmrazili sme ceny prípravkov na opaľovanie

… a nezabudnite chrániť citlivú pokožku detí

Daylong
slnce

Po slnení nezabudnite ošetriť pokožku

Aby ste druhý deň mohli opäť vyraziť na svah bez podráždenej, začervenanej pleti, doprajte jej adekvátnu starostlivosť. Vyberte si z našich krémov a pien po opaľovaní s obsahom panthenolu a vitamínu E, ktoré vysušenú a slnkom podráždenú pokožku dokonale hydratujú, vyživia a schladia. Vplyvom škodlivého UV žiarenia dochádza k jej pnutiu, rýchlejšiemu starnutiu a strate pevnosti. Preto si po pobyte na slnku zaslúži intenzívnu regeneráciu.
Košík aktualizovaný
voda
pokožka
Je známym faktom, že suchý vzduch na horách prospieva alergikom aj astmatikom. Dokonca bola preukázaná dvakrát nižšia chorobnosť u detí žijúcich v nadmorských výškach 800 až 1200 m n. m. než u tých, ktoré bývajú v nižších polohách. Pozor však na poškodenie pokožky mrazom a venujte dostatočnú pozornosť hydratácii.
bi-oil

Novinka od Bi-Oil

Bi-Oil s prelomovým zložením, v ktorom unikátne nahrádza vodu olejom. Vďaka tomu vzniká 100% aktívny produkt pre suchú kožu. Je vhodný pre citlivú pokožku, nekomedogénny a bez pridanej parfumácie.

Ošetrujúce krémy pre vašich drobčekov

weleda
voda
lékárnička

Keď vás skolí nádcha…

…alebo nastúpi bolesť v krku:

Na pomoc sa nevykašlú:

Bolesti každého druhu dokážu potrápiť!

Prežeňte lyže, nie črevá

Zahrejte sa zvnútra a spláchnite príznaky prechladnutia

zranění
zranění

Bolia kĺby zo svahu? Poskytnite im oporu

Nie je páska ako páska

Tejpovacie pásky uľavia namáhaným a unaveným svalom po zvýšenej športovej aktivite. Pomáhajú hybnosti boľavých kĺbov, zmierňujú opuch a zápal a urýchľujú regeneráciu. Takže ak patríte k nadšeným lyžiarom a športovcom vôbec, čo si podmania každú zjazdovku, títo malí pomocníci sa u vás v kufri nestratia.

páska

Hrejivé a chladivé obklady prídu vhod

obklad

Kedy chladiť?

Chladivé aj hrejivé gélové obklady by mali byť súčasťou každej domácej lekárničky ako prvá pomoc, ktorá je stále na dosah. Sú vhodné pri nevoľnostiach, drobných popáleninách, ľahkých úrazoch s následkom opuchu či zápalu, pomliaždeninách, pri bolestiach svalov aj kĺbov, zmierňujú horúčku alebo bolesť ucha. Gélové sáčky sa perfektne prispôsobia ošetrovanej partii.

A kedy naopak zahrievať?

Hrejivé vankúšiky uvoľňujú svaly a zlepšujú tok krvi. Vďaka uvoľňovaniu príjemného tepla pomáhajú od svalových kŕčov a urýchľujú hojenie. Na horách tieto vankúšiky iste oceníte aj v prípade, keď sa vrátite premrznutí na chatu a potrebujete rýchlo zahriať ruky alebo uľaviť stuhnutej šiji.

horký

Natrite to bolesti! S gélmi s lokálnym účinkom

voltaren

Voltaren - vráti vám radosť z pohybu

Pôsobí proti zápalu a opuchu, uľavuje od akútnej bolesti kĺbov i svalov a urýchľuje rekonvalescenciu. Na rozdiel od tabliet pôsobí okamžite a cielene priamo v mieste bolesti. Gél sa veľmi ľahko nanáša, pri vtieraní môžete cítiť ľahký chladivý efekt. Vhodný pre dospelých a dospievajúcich od 14 rokov.

kapesníčky
rodina
čaj
hřálo