Panthenol

(35 produktov)

Panthenol, čiže provitamín B5, je alkoholový analóg kyseliny pantoténovej. Ľahko preniká do slizníc pokožky, kde oxiduje na vitamín B5. Je veľmi dôležitý pre zdravie kože, vlasov a nechtov.

 Zobraziť viac

Panthenol, čiže provitamín B5, je alkoholový analóg kyseliny pantoténovej. Ľahko preniká do slizníc pokožky, kde oxiduje na vitamín B5. Je veľmi dôležitý pre zdravie kože, vlasov a nechtov. Pokiaľ ho organizmus nemá dostatok, koža začne byť menej pružná, rýchlejšie starne a vráskavie. Vlasy strácajú lesk a viac sa lámu. Panthenol sa preto nachádza aj v rôznych kozmetických produktoch. Prípravky by mali obsahovať najmenej 1 % panthenolu. Výrobky s panthenolom potešia každého, má totiž všestranné využitie.

Účinky panthenolu

  • hydratačné – dodáva pokožke potrebné látky a bráni vzniku vysúšaniu kože
  • regeneračné – poradí si už s narušenou pokožkou – suchá koža, popáleniny, drobné poranenia
  • upokojujúce – pomáha od bolesti, pálenia, ale tiež znižuje mieru únavy a vyčerpania

Panthenol a jeho využitie v kozmetike

Panthenol má veľké zastúpenie práve v kozmetike. Ak si pred použitím produktov čítate ich zloženie, určite ste sa s panthenolom už stretli. Veľmi obľúbený je napríklad panthenol na vlasy (balzam) alebo panthenol po opaľovaní, ktorý skvele regeneruje pokožku a upokojuje ju po spálení na slniečku. Nájdete ho ako panthenol sprej alebo panthenol krém. Vyskytuje sa aj vo vode po holení pre ošetrenie pokožky, pleťových vodách, šampónoch, v sprejoch do nosa, očných kvapkách, ale v lakoch na vlasy.

Panthenol regeneruje kožu po opálení

Medzi obľúbené patria produkty s panthenolom určené po opaľovaní. Aplikuje sa lokálne a pozitívne ovplyvňuje bariérovú funkciu kože. Pokožku chráni pred poškodením, ku ktorému môže počas opaľovania dôjsť, má aj chladivý účinok. Panthenol má všeobecne skvelý vplyv na poranenú pokožku, potláča prejavy ako sú svrbenie alebo pálenie. Tiež vyživuje suchú a podráždenú kožu. Alergické reakcie na panthenol sa vyskytujú ľan veľmi zriedka.

Zákazníci si najviac obľúbili rady Trioderm Sun a Medicprogress. Najlepšie hodnoteným výrobkom je Medicprogress Panthenol sprej 10% 150 ml.

Product image

Valeant Panthenol sprej 130 g

Sprej obsahuje liečivo dexpantenol (látka odvodená od kyseliny pantoténovej, ktorá sa nazýva aj vitamín B5). Patrí do skupiny liekov na hojenie rán a vredov.

Môžete mať už dnes
Product image

Delmar Panthenol nosový sprej 50 ml

Izotonický roztok morskej vody s pantenolom vo forme nosového spreja. Prípravok je určený na neagresívne čistenie, zvlhčenie a regeneráciu nosovej sliznice a sliznice prínosových dutín. Je obohatený o pantenol (20 mg/ml).

Môžete mať už dnes
Product image

Trioderm Sun PANTHENOL SPRAY po opaľovaní, regeneration 150 ml

Sprej k ochladeniu a upokojeniu spálenej pokožky. Zmierňuje pocity pálenia pokožky po nadmernom ožiarení slnkom.

Môžete mať už dnes
Product image

Astrid Chladivá regenerační pěna po opalování s 10 % panthenolem Sun 150 ml

Extra upokojujúci chladivá starostlivosť po opaľovaní s vysokým obsahom D-panthenolu napomáha upokojiť podráždenú pokožku po opaľovaní.

Môžete mať už dnes
Product image

Dr. Müller Pharma Dr. Müller PANTHENOL 40 mg 60 kapsúl

Výživový doplnok so sladidlom, pre krásne vlasy a nechty. Prípravok zabezpečuje prísun kyseliny pantoténovej do organizmu.

Môžete mať už dnes
Product image

Medicprogress Panthenol sprej 10% 150 ml

Jemný penivý sprej určený na starostlivosť o pokožku po opaľovaní

Môžete mať už dnes
Product image

Dr. Müller Pharma Dr. Müller Panthenol 40mg 24 tabliet

Kyselina pantothenová je látka zo skupiny vitamínov B. Prispieva k zníženiu miery únavy a vyčerpania a k normálnemu energetickému metabolizmu.

Môžete mať už dnes
Product image

MedPharma Panthenol 10% Telové mlieko Sensitive 230 ml

Telové mlieko s vysokým obsahom panthenolu, aloe vera, prírodných olejov a vitamínov pre upokojenie, intenzívnu hydratáciu a podporu regenerácie pokožky podráždenej slnečným žiarením, kúpaním, suchom, vetrom či mrazom.

Môžete mať v pondelok 5. 6.
Product image

MedPharma Panthenol 10% Chladivý spej Sensitive s Aloe Vera 150 ml

Chladivý sprej s vysokým obsahom panthenolu, aloe vera, komplexom vitamínov A, C, E a ureou pre upokojenie, hydratáciu a podporu regenerácie pokožky podráždenej slnečným žiarením, kúpaním, suchom, vetrom či mrazom.

Môžete mať v pondelok 5. 6.
Product image

Swiss Panthenol PREMIUM Gél s mentolom 125 ml

Unikátne zloženie s extra vysokým obsahom účinných látok: D-panthenolu 10 %, Aloe vera, nechtíka lekárskeho a vitamínov A, E*, F*. Príjemne chladí, regeneruje a aktívne hydratuje podráždenú pokožku po opaľovaní, pobyte v soláriu alebo v chlórovanej vode.

Môžete mať už zajtra
Product image

Swiss Panthenol PREMIUM spray 175 ml

Panthenol príjemne chladí, regeneruje a aktívne hydratuje podráždenú pokožku a citlivú pokožku.

Môžete mať už zajtra

Topvet PANTHENOL +, 11% MASŤ 50 ml

Masť vyrobená na báze prírodných látok, s obsahom dexpantenolu (11%), rastlinných (nechtíkový) a ovocných olejov.

Môžete mať v stredu 7. 6.
Product image

Generica PANTHENOL PENA 150 ml

Bezfreónový aerosólový prípravok s obsahom 6% panthenolu.

Môžete mať už zajtra
Product image

Virde ALOE VERA GÉL + D-panthenol 200 ml

Aloe Vera gél s D- Panthenolom poskytuje okamžité ukľudnenie podráždenej pleti napr. po opaľovaní a holení. Odporúča sa pre citlivú a problematickú pleť. Podporuje regeneráciu kože pri popáleninách.

Môžete mať už zajtra
Product image

Swiss Panthenol PREMIUM 10% pena 150 ml

Obsahuje unikátne zloženie s EXTRA vysokým obsahom D-panthenolu 10,0%, vitamínmi A, D, E, F a aloe vera.

Môžete mať už zajtra
Product image

Swiss Panthenol PREMIUM 10% telové mlieko 250 ml

Obsahuje unikátne zloženie s EXTRA vysokým obsahom D-panthenolu 10,0%, vitamínmi A, D, E, F a aloe vera.

Môžete mať už zajtra

Topvet PANTHENOL +, PENA 8% grátis 33% 150 ml

Aktívna pena s vysokým obsahom dexpanthenolu a luxusných olejov prirodzeným spôsobom stimuluje regeneráciu kože. Pena napomáha regenerovať spálenú, zapálenú, podráždenú, popraskanú a poranenú pokožku. Pena je vhodný doplnok po nadmernom slnení, ale aj pre ekzematikov. Pena je takisto vhodná na dennú starostlivosť o zdravú kožu.

Môžete mať v stredu 7. 6.
Product image

Dr. Müller Pharma Panthenol Šampón na normálne vlasy 250 ml

Šampón obsahuje dexpanthenol 2% a poskytuje vlasom dokonalú výživu a vhodnú ochranu pred nepriaznivými vonkajšími vplyvmi. D-Panthenol má priaznivý vplyv na kvalitu a rast vlasov, zlepšuje ich lesk a ohybnosť.

Môžete mať už zajtra
Product image

Omega Panthenol 9% Telové mlieko po opaľovaní 250 ml

Vysoký obsah D pantenolu a výťažok z rakytníka upokojuje slnkom podráždenú, spálenú, či sčervenenú pokožku. Hydratuje a regeneruje kožu, čím zabraňuje lúpaniu a svrbeniu a predlžuje opálenie. Ľahko sa roztiera a rýchlo vsakuje do pokožky.

Môžete mať už zajtra
Product image

Dr. Müller Pharma Dr. Müller PANTHENOL kondicionér 4% 200 ml

Panthenol kondicionér na ľahké rozčesávanie vlasov obsahuje 4% dexpantenolu a avokádový olej. Panthenol preniká hlboko do vlasu po celej jeho dĺžke a zabraňuje strate jeho prirodzenej vlhkosti, obmädzuje lámanie a štiepenie vlasov. Avokádový olej zabraňuje presušovaniu vlasov a vlasovej pokožky po použití šampónu. Výsledkom pravidelného používania sú jemné, lesklé a ľahko rozčesať vlasy.

Môžete mať už zajtra
Product image

Dr. Müller Pharma Dr. Müller Panthenol krem 7% 30 ml

Krém je vhodný na každodennú starostlivosť o pleť, ktorá je vystavená záťaži alebo namáhaná poveternostnými vplyvmi (slnko, vietor, mráz).

Môžete mať už zajtra
Product image

Dr. Müller Pharma Panthenol HA krém 7% 30 ml

Panthenol a kyselina hyalurónová majú veľkú schopnosť viazať vodu, prispievajú k zachovaniu elasticity kože a urýchľujú regeneráciu kože po pôsobení slnečného žiarenia.

Môžete mať už zajtra
Product image

Dr. Müller Pharma PANTHENOL gel 100 ml

Prináša úľavu, upokojuje a príjemne chladí pokožku nadmerne ožiarenú slnkom alebo obdobne podráždenú.

Môžete mať už zajtra

Dr. Müller Pharma Panthenol HA telové mlieko 7% 200 ml

Svieža a ľahká emulzia. Úľava a upokojenie pokožky nadmerne ožiarenej slnkom.

Môžete mať už zajtra
Product image

Dr. Müller Pharma PANTHENOL PLEŤOVÉ MLIEKO 200 ml

Telové mlieko - ľahká emulzia s intenzívnym účinkom D-panthenolu

Môžete mať už zajtra
Product image

Dr. Müller Pharma Dr. Müller PANTHENOL 100mg 24 tabliet

Prispieva k zníženiu únavy a vyčerpania. Prispieva k normálnemu energetickému metabolizmu. Výživový doplnok so sladidlom, bez sacharózy.

Môžete mať už zajtra

Omega PANTHENOL 9% ALOE VERA telové mlieko po opaľovaní 250 ml

Mlieko s obsahom D-panthenolu a Aloe Vera bolo vyvinuté špeciálne pre efektívnu regeneráciu pokožky podráždenej napríklad slnečným žiarením či kúpaním. Vďaka obsahu vitamínov A, E, F, mlieko priaznivo pôsobí proti starnutiu pokožky a napomáha jej rýchlej regenerácii.

Môžete mať už zajtra

Dr. Müller Pharma Panthenol Krém na pery 7% 10 ml

Krém na pery s panthenolom prináša okamžitú úľavu suchým a namáhaným perám, ktoré premasťuje a zvláčňuje. Odporúča sa používať v priebehu celého roka hlavne pri nadmernom slnečnom žiarení alebo mraze.

Môžete mať už zajtra
Product image

Dr. Müller Pharma Panthenol Šampón na mastné vlasy 250 ml

Panthenol šampón 2% poskytuje vlasom dokonalú výživu a vhodnú ochranu pred nepriaznivými vonkajšími vplyvmi. Účinná látka D-panthenol (vitamín B) preniká hlboko ku korienkom vlasov a pôsobí po celej ich dĺžke. Má priaznivý vplyv na kvalitu a rast vlasov, zlepšuje ich lesk, omak a ohybnosť.

Môžete mať už zajtra
Product image

Dr. Müller Pharma Dr. Müller Panthenol šampón na narušené vlasy 250 ml

Šampón obsahuje dexpanthenol 2% a poskytuje vlasom dokonalú výživu a vhodnú ochranu pred nepriaznivými vonkajšími vplyvmi. Účinná látka D-panthenol (vitamín B) preniká hlboko ku korienkom vlasov a pôsobí po celej ich dĺžke.

Môžete mať už zajtra
Product image

Dr. Müller Pharma Panthenol šampón proti lupinám 250 ml

Panthenol šampón proti lupinám sa používa pri zvýšenej tvorbe lupín a pri zvýšenom mastenie vlasov. Možno ho použiť aj pri problémoch s vypadávaním či štiepením vlasov.

Môžete mať už zajtra

Dr. Müller Pharma Panthenol pena 6% 150 ml

Prináša úľavu, upokojuje a príjemne chladí pokožku nadmerne ožiarenú slnkom alebo obdobne podráždenú. Ľahko vstrebateľná pena umožňuje aplikáciu i na citlivé miesta, kde je vtieranie bolestivé. Obsahuje dexpanthenol 6%.

Môžete mať už zajtra
Product image

Dr. Müller Pharma Panthenol Tycinka na pery

Pomáda na pery určená na ochranu pier pred nepriaznivými účinkami počasia. S obsahom pantenolu.

Môžete mať už zajtra
Product image

Herbavera Šampon kofeinový s panthenolom 550 ml

Kofeín šampón. Proti nadmernému padaniu. Kofeín má priaznivé účinky na vlasy, aktivuje vlasové korienky a rast. Kofeín dlhodobým pôsobením upravuje obsah testosterónu vo vlasovom folikule (vačku), chráni ho a podporuje rast vlasov u mužov i žien.

Môžete mať v stredu 7. 6.
Product image

Dr. Müller Pharma Dr. Müller PANTHENOL POMÁDA NA PERY 4, 4 g

Tyčinka s panthenolom na rýchlu úľavu suchým perám.

Môžete mať už zajtra

Pozrite sa na produkty z kategórie Panthenol zoradené od najlepšie hodnotených. Pozrite sa na produkty z kategórie Panthenol zoradené od najlacnejších. V kategórii Panthenol nájdete tovar poskladaný od najkvalitnejších kúskov.