Obličky - Na priedušky

Obličky majú dôležitú funkciu v našom tele. Filtrujú krv a vylučujú z nej odpadové látky, regulujú množstvo vody v tele. Obličky denne prefiltrujú až 180 litrov krvi, čo znamená, že naša krv sa počas dňa prefiltruje až 30-krát. Tiež produkujú hormón erytropoetín, vďaka ktorému sa vytvárajú červené krvinky, a renín, ktorý udržuje normálny krvný tlak. Veľkú úlohu hrajú aj v absorpcii vápnika v tele…

Obličky majú dôležitú funkciu v našom tele. Filtrujú krv a vylučujú z nej odpadové látky, regulujú množstvo vody v tele. Obličky denne prefiltrujú až 180 litrov krvi, čo znamená, že naša krv sa počas dňa prefiltruje až 30-krát. Tiež produkujú hormón erytropoetín, vďaka ktorému sa vytvárajú červené krvinky, a renín, ktorý udržuje normálny krvný tlak. Veľkú úlohu hrajú aj v absorpcii vápnika v tele, pretože pomáhajú s aktiváciou vitamínu D, ktorý je pre tento proces dôležitý. Je teda podstatné, aby obličky boli zdravé a fungovali správne. Infekcia močových ciest a obličiek je druhou najčastejšou infekciou, hneď po infekcii dýchacích ciest. Tento zápal zapríčiňuje väčšinou baktéria E. coli, ktorá cez močovú trubicu prenikne do močového mechúra, premnoží sa a zápal je na svete.

Zápal obličiek

Vzniká vniknutím baktérií z vonkajších genitálií a črevnej oblasti do močových ciest. Toto ochorenie častejšie postihuje ženy, pretože sa u nich močová trubica nachádza v tesnej blízkosti pošvy a konečníka. Jedná sa infekčné ochorenie, ktoré sa vyskytuje v chronickej alebo akútnej forme, podľa príznakov.

Príznaky zápalu obličiek

 • neustále nutkanie na močenie
 • pálenie, rezanie pri konci močení
 • bolesť močového mechúra
 • moč má zakalený vzhľad
 • krv či hnis v moči
 • bolesť obličiek
 • zvýšená teplota
 • Liečba zápalu močových ciest

Na začiatku choroby je možné výrazným zvýšením príjmu tekutín zažehnať jej vývoj. Pomôže vám čistá voda alebo urologické čaje. V prípade, že choroba nezačne ustupovať alebo sa bude zhoršovať, je nutné vyhľadať lekára, ktorý vám predpíše antibiotiká. Ako doplnkovú liečbu môžete užívať lieky rastlinného pôvodu, ktoré nájdete v našej ponuke. Obsahujú množstvo vitamínov, minerálov, stopových prvkov a flavonoidov. Ak sa vaša telesná teplota zvýši, začnete cítiť bolesť v bedrovej oblasti alebo zimnicu, jedná sa o zápal obličiek, preto čo najskôr navštívte lekára.

Obličkové kamene

Ďalším vážnym ochorením sú obličkové kamene. Príznaky prichádzajú postupne, ale určite sa neodporúča ich podceňovať. Prejavujú sa bolesťou v boku, ktorá vystreľuje do triesla. Znamená to, že sa kameň dostal do priestoru, kde bráni odtoku moču. V tomto prípade čo najskôr vyhľadajte lekára, ktorý kamene rozpustí alebo chirurgicky odstráni. Pri liečbe môžete telu pomôcť aj bylinkami, napríklad čajom z prasličky roľnej alebo žihľavy.

Prevencia zápalu obličiek

 • Dostatočné množstvo tekutín
 • Pitie brusnicového čaju alebo džúsu
 • Dodržiavanie intímnej hygieny
 • Posilňovanie imunity
 • Vyvarovanie sa prechladnutiu

Zákazníci si najviac obľúbili značky Bilegria s.r.o.. Najlepšie hodnoteným výrobkom je Bilegria s.r.o. Bilegria Kapucínka - tinktúra 50 ml.

Zobraziť celý popis

Produkty z kategórie Obličky sme pre vás zoradili od najlepšie hodnotených. Pozrite sa na produkty z kategórie Obličky zoradené od tých najlacnejších. Kategóriu Obličky sme pre vás tiež poskladali od najkvalitnejších.