Granule - Morčacie

Kŕmite vášho štvornohého miláčika predovšetkým granulami? V tom prípade si dajte záležať na kvalite. Granule by mali obsahovať optimálny pomer živočíšnych bielkovín, sacharidov, tukov a ďalších životu potrebných živín. Správna strava má totiž veľký vplyv na celkový stav mačky alebo psa. Granule je možné podávať ako kompletné krmivo alebo ako doplnkovú stravu. Vďaka malému obsahu vody sú ekonomick…

Kŕmite vášho štvornohého miláčika predovšetkým granulami? V tom prípade si dajte záležať na kvalite. Granule by mali obsahovať optimálny pomer živočíšnych bielkovín, sacharidov, tukov a ďalších životu potrebných živín. Správna strava má totiž veľký vplyv na celkový stav mačky alebo psa. Granule je možné podávať ako kompletné krmivo alebo ako doplnkovú stravu. Vďaka malému obsahu vody sú ekonomickejšie ako mokré krmivá, teda mäsové kapsičky a konzervy, a neosychajú tak rýchlo. Sú veľmi vhodné na podporu zdravého chrupu a čeľuste vášho miláčika. Nenechávajte však balenie otvorené príliš dlho a dbajte na správne uzatváranie, granule by tak rýchlo stratili svoju arómu a maznáčikovi by mohli prestať chutiť.

Ako vybrať správne granule pre psov alebo granule pre mačky?

Veľmi dôležitým kritériom je kupovať krmivo určené pre konkrétne zviera a nepodávať mu inú stravu. Krmivo je prispôsobené danému zvieraťu. Ďalej zohľadnite jeho vek. Granule pre šteňatá alebo mačiatka zaistia optimálnu výživu potrebnú pre prvých pár mesiacov života. Dospelé psy a mačky potrebujú zase vyvážený obsah proteínov, tukov, sacharidov a vitamínov. Starší maznáčikovia sú menej aktívni, a preto potrebujú granule s nižšou energetickou hodnotou. Pri nákupe zohľadnite aj plemeno zvieraťa, granule sa rozlišujú na základe konečnej váhy v dospelosti.

Granule kupujte aj podľa fyzickej aktivity maznáčika

Pokiaľ si radi so psíkom chodíte zabehať alebo s ním prevádzkujete psie športy, prispôsobte mu k tomu aj stravu. Granule pre športovcov obsahujú väčší podiel proteínov a tukov, dodajú psíkovi dostatok energie na bláznenie.

Siahnite po granuliach s vysokým obsahom mäsa

Obsah mäsa a jeho pôvod je základ. Granule sa môžu skladať aj z viacerých druhov svaloviny, čo váš maznáčik veľmi ocení. Vyhnite sa krmivu, ktoré obsahuje nešpecifické produkty živočíšneho pôvodu. Ak váš miláčik trpí nejakou alergiou, siahnite po hypoalergénnych granuliach. Sú obohatené o probiotiká, teda sú ľahko stráviteľné. Tiež sa rozlišujú podľa veku, veľkosti a fyzickej aktivity zvieraťa. Špeciálne granule sa odporúčajú aj v prípade, že máte kastrovanú mačičku. Tieto mačky majú väčší sklon k obezite a urologickým problémom, preto je vhodné zvoliť špeciálne granule pre kastrované mačky.

Pokiaľ ste si nezvolili v tejto kategórii žiadny produkt, skúste sa pozrieť aj na kategórie Granule pre mačky, Granule pre ostatné zvieratá a Granule pre psy.

Zobraziť celý popis

Nenašli ste, čo ste hľadali?

Pošlite nám tip na produkt a my sa ho pokúsime zaradiť do ponuky.

Odporučiť produkt
Odporučiť produkt

Potrebujete poradiť?

Napíšte nám a radi vám pomôžeme s výberom a vyhľadaním vhodného produktu.

Opýtajte sa nás
Opýtajte sa nás

Kategóriu Granule sme pre vás zoradili podľa hodnotení zákazníkov od najlepšie hodnotených. Pozrite sa na produkty z kategórie Granule zoradené od tých najlacnejších. Kategóriu Granule sme pre vás tiež poskladali od najkvalitnejších produktov.