Harmonie duše a těla
Kedysi naši rodičia zbierali Céčka, dnes iným Céčkom nadupávame našu imunitu! V danom období je to najlepšie, čo vieme pre posilnenie imunity spraviť, ale komplexné zdravie nie je len vitamín C.
Zdraví z pohledu čínské med

Zdravie z pohľadu čínskej medicíny

Z pohľadu čínskej medicíny človek ochorie vtedy, keď jeho telo stratí schopnosť regulácie a vznikne disharmónia v tele. Tomu sa potom hovorí choroba. Ak má človek silný „korienok“, je schopný vydržať väčšiu záťaž, málokedy ochorie, cíti sa väčšinou dobre a z choroby či nejakej disharmónie sa rýchlo zotaví. V čínskej medicíne tomu hovoríme, že má jedinec silnú zhengqi (čítaj Čeng-čchi / riadnu energiu) – tzn., Že súbor funkcií, ktoré telo vykonáva, má určitú „veľmi dobrú“ integritu, silu, zotrvačnosť, atď. V tomto prípade nie je ľahké túto dynamiku narušiť. Mohli by sme to prirovnať k stromu čo má silné korene a kmeň. Ani silný vietor ho nezlomí či nevyvráti.

1

Ako predísť jarnej únave?

Jar je obdobie rozvoja a rastu. Náš organizmus je po náročnej zime zanesený odpadovými látkami, a tak je čas na poriadny detox. Privítajte jar v plnej sile a pripravte telo aj myseľ na nové obdobie. Prvá tretina roka je pre očistu tela vôbec najlepšia, pretože výsledky detoxu ešte znásobí prirodzený biorytmus tela. Zamerajte sa predovšetkým na pečeň a žlčník. Podľa čínskej medicíny je totiž práve jar obdobím oslabenej a zaťaženej pečene.

Ako podporiť psychiku

Ako podporiť psychiku?

Málo odpočívate, ste v neustálom napätí a už sa tešíte na príchod jari, až bude viac slnka, svetla a až s rozpukom prírody príde ten správny príval energie? Pripravte sa na jarné upratovanie nielen domácnosti a tela, ale aj vašej mysle a duše. Nikam sa neponáhľajte, spomaľte tempo a nalaďte sa na vlnu pohody, pokoja a dobrej nálady, vykonajte pozitívny audit. Pretože jar je obdobím radosti a prebúdzania. Môžete začať tým, že zvolíte ten správny produkt pre podporu psychiky.

Vraťte sa k prírodě

Vráťte sa k prírode

Príroda je ten najlepší zdroj pre správnu funkciu nášho tela a stále viac ľudí sa k nej obracia. To preto, že prírodná medicína iba nelieči, ale uzdravuje a jej moc sprevádza človeka už od nepamäti. Je spájaná so zdravým životným štýlom, filozofiou či duchovnou podstatou. Už dávni šamani využívali dary prírody. Vedeli, akými bylinkami a plodmi uzdraviť chorého bez akýchkoľvek vedľajších účinkov.

Bylinky tu boli, sú a budú. A všetko, čo nám poskytuje sama príroda, je nám prirodzeným balzamom pre telo i dušu. V dnešnej dobe sme obklopení chémiou na každom kroku (v jedle, nápojoch, ovzdušie, kozmetike, drogériu …) a čím ďalej viac si uvedomujeme jej negatívny vplyv na naše zdravie.

Starajte sa aj na jar o črevá

Starajte sa aj na jar o črevá

Viete, že kľúčovým bodom dobrej kondície a pôvabného vzhľadu je dobrý stav hrubého čreva, ktoré je čističkou organizmu? Čistiť by sme teda mali nielen dom a auto, ale aj svoje vlastné telo, a to ako zvonku, tak aj zvnútra. Zlá funkcia čriev, spojená s ich spomalenou činnosťou či zápchou sa spočiatku prejavuje miernymi ťažkosťami – nadúvaním, miernou únavou, vyrážkami, nedostatočnou duševnou koncentráciou, zvýšenou dráždivosťou, stavmi úzkosti a depresiou.

Čo je to vláknina

<right>Rozpustná vláknina odvádza z tela toxické látky a odpad, vznikajúci počas trávenia. Znižuje kyslosť žalúdka a spomaľuje jeho vyprázdňovanie, čím tiež znižuje chuť do jedla. Nerozpustná vláknina nemá na vyprázdňovanie žalúdka vplyv, ale podieľa sa na absorbcii vody, čím zmäkčuje stolicu a vytvára jej objem. Tým udržuje obsah čriev v pohybe, čo vedie k prevencii zápchy, polypov a rakoviny hrubého čreva.</right>

Čo je to vláknina
Detox je prečistenie tela od všetkých škodlivých látok, ktorými je zanesené najmä po náročnej zime. Tieto škodliviny sa nám do tela dostávajú potravou, kozmetikou aj z vonkajšími vplyvmi prostredia, v ktorom žijeme. Prirodzený čistiaci proces prebieha v tele neustále. Môžeme mu ale pomôcť a podporiť imunitný systém, zbaviť sa únavy, zlepšiť trávenie … Viete ako?
1

Detoxikácia bylinkami

K detoxikácii môžeme využiť silu jarných byliniek, predovšetkým medvedieho cesnaku a žihľavy dvojdomej. Súčasťou ich rastlinných tiel je chlorofyl, jeden z najúčinnejších prírodných čističov. Zlepšuje okysličenie organizmu a pôsobí v celom tele ako účinná dezinfekcia. V dostatočnom množstve je jednou z najúčinnejších zložiek potravy, dokáže paralyzovať kvasinky, plesne a baktérie. Funguje pri čistení čriev, pečene a krvi.