FYPRYST combo 402mg/361,8mg Psy nad 40kg 3ks

FYPRYST combo 402mg/361,8mg Psy nad 40kg 3ks

Roztok na nakvapkanie na kožu pre veľmi veľké psy (nad 40 kg). Obsahuje kombináciu dvoch účinných látok: fipronilu a metoprenemu.

Mrzí nás to, produkt aktuálne nie je dostupný

Odporúčame Vám tieto podobné produkty

Pozrite sa tiež na produkty v podobných kategóriách

FYPRYST combo 402mg/361,8mg Psy nad 40kg 3ks

Roztok sa nachádza v pipetách, pričom každá pipeta obsahuje:

  • Fipronilum 402 mg
  • (S)-Methoprenum 361,8 mg.

Použitie

Dávkovanie na liečbu psov je definované podľa telesnej hmotnosti.

  • Na použitie proti napadnutiu blchami samotnými alebo blchami spolu s kliešťami a/alebo švolami.
  • Liečba napadnutia blchami (Ctenocephalides spp.). Insekticídny účinok proti napadnutiu dospelými blchami trvá až po dobu 8 týždňov. Zabránenie množeniu bĺch potláčením vývoja vajíčok (ovicídny účinok), lariev a ich vývojových štádii (larvicídny účinok) vyvinutých vajíčok nakladených dospelými blchami po dobu 8 týždňov po aplikácii.
  • Liečba napadnutia kliešťami (Ixodes ricinus, Dermacentor variabilis, Dermacentor reticulatus, Rhipicephalus sanguineus). Liek má trvalý akaricídny účinok až po dobu 4 týždňov proti kliešťom.
  • Liečba napadnutia švolami (Trichodectes canis).

Liek sa môže použiť ako súčasť kliešťovej liečebnej stratégie pri kontrole alergie na uhryznutie blchami (FAD), po predchádzajúcej diagnóze veterinárnym lekárom.

Dávkovanie

Iba na vonkajšie použitie, nakvapkaním na kožu. Aplikovať lokálne na kožu; jedna pipeta s obsahom 4,02 ml (402 mg fipronil + 361,8 mg (S)-metoprén) pre psa s hmotnosťou nad 40 kg. To zodpovedá minimálnej odporučenej dávke 6,7 mg/kg fipronilu a 6 mg/kg (S)-metoprénu, aplikovanej lokálne na kožu. Vzhľadom na chýbanie štúdií týkajúcich sa bezpečnosti lieku je minimálny interval medzi aplikáciami 4 týždne.

Spôsob podania

  • Odstráňte pipetu z vrecúška. Držte pipetu kolmo, otočte vrchnák pipety a stiahnite ho
  • Otočte vrchnákom pipety a umiestnite ho opačným koncom späť na pipetu. Vrchnák zatlačte a otočte s ním, čím prelomíte uzáver pipety. Potom vrchnák z pipety odstráňte
  • Rozhrňte srsť zvieraťa na báze krku medzi lopatkami tak, aby ste videli kožu. Hrot pipety priložte na kožu a niekoľkokrát stlačte tak, aby ste obsah vyprázdnili priamo na kožu na jedno miesto

V mieste aplikácie možno pozorovať dočasné zmeny srsti (zlepená/mastná srsť).

Upozornenie

Vzhľadom na chýbanie údajov o použití lieku, nepoužívať u šteniat do veku 8 týždňov a/alebo s hmotnosťou menej ako 2 kg. Nepoužívať u chorých (systémové ochorenia, horúčka) alebo u zotavujúcich sa zvierat. Nepoužívať u králikov, môžu sa vyskytnúť nežiaduce účinky alebo dokonca smrť. Liek je určený pre psy. Z dôvodu možného predávkovania nepodávať mačkám a fretkám. Nepoužívať v prípade precitlivenosti na účinnú látku alebo na niektorú z pomocných látok.

Blchy z domácich zvierat často zamorujú klietky, ležovisko a odpočívadlá zvierat, ako sú koberce a zariadenie domácnosti. Preto by mali byť tieto miesta pravidelne ošetrované vhodným insekticídom a vysávané z dôvodu masového zamorenia a v rámci ochranného opatrenia.

Pozrite tiež ďalšie produkty značky Fypryst, ktoré nájdete v kategóriách Proti blchám, Veterina a Antiparazitiká. Ak si nie ste istí výberom tohto produktu, inšpirujte sa v kategórii Proti kliešťom.

EAN: 3838989680282
Značka: Fypryst
Forma: Roztok
Režim výdaja: Veterinárne produkty
Originálny názov: FYPRYST combo 402 mg/361 8 mg PSY NAD 40 KG roztok na kvapkanie na kožu pre veľmi veľké psy 3x4 02 ml
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia
EAN: 3838989680282
Značka: Fypryst
Forma: Roztok
Režim výdaja: Veterinárne produkty
Originálny názov: FYPRYST combo 402 mg/361 8 mg PSY NAD 40 KG roztok na kvapkanie na kožu pre veľmi veľké psy 3x4 02 ml
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia