Exp. kompava 3-TEST INDIKAČNÝ PAPIERIK prúžky 1x50 ks (25.05.2020)

Exp. kompava 3-TEST INDIKAČNÝ PAPIERIK prúžky 1x50 ks (25.05.2020)

Mrzí nás to, produkt aktuálne nie je dostupný

Odporúčame vám tieto podobné produkty

Produkt má dátum spotreby (exspiráciu): 25.05.2020

Lakmusové papieriky 3v1 KOMPAVA 3-Test pomáhajú ľahko a jednoducho zistiť z moču pH organizmu (identifikovať zakyslenie organizmu alebo alkalózu), hladinu vylučovaného cukru (cukrovka, obličky) a indikovať zvýšené množstvo vylučovaných bielkovín (cukrovka, obličky). Tieto všetky indikácie vedú k včasnej prevencii chorôb a ochorení a k zdravému fungovaniu organizmu.

Použitie lakmusových papierikov 3v1 KOMPAVA 3-Test:

Princíp je založený na zmene farebnej reakcie plastového prúžku, ktorý má na reakčných plochách nanesené činidlo, ktoré po styku s močom reaguje za vzniku farebnej zmeny vplyvom chemickej reakcie. Farebná zmena indikuje prítomnosť určitých látok v moči, ktoré signalizujú nežiaduce zmeny v organizme. Testovacie papieriky sú orientačným vyšetrením s rýchlym výstupom, pre správne stanovenie prípadnej diagnózy navštívte odborného lekára.

Indikácie KOMPAVA 3-Testu (zmena alebo prítomnosť):

pH (optimum 5-7): infekcie močových ciest, poruchy regulácie vnútorného prostredia, porucha regulačných funkcií obličiek

cukor: cukrovka, porucha vstrebávania cukrov obličkami

bielkovina: cukrovka, porucha vstrebávania cukrov obličkami

Ako si správne zmerať koncentráciu látok v moči?

Merajte si hodnoty z ranného moču a riaďte sa pravidlom tzv. stredného prúdu moču. To znamená, že necháte časť moču odtiecť a až potom odoberiete vzorku alebo priamo omočíte papierik. Papierik položte na savý papier, ktorý odsaje prebytočný moč a po cca 60 sekundách vyhodnoťte zafarbenie reagenčných zón podľa farebnej stupnice na dózičke.

Stanovenie pH moču – Normálne pH moču je 5,0-7,0. Jednou z funkcií obličiek je regulácia acidobázickej rovnováhy, a preto každá odchýlka môže signalizovať rad ochorení. Odchýlky od tejto hodnoty môžu byť spojené s infekciou močových ciest a sú tiež rizikovým faktorom vzniku močových kameňov (vysoké aj nízke pH), poruchy urogenitálneho traktu, acidózu (prekyslenie)...

Cca po 60 sekundách sa zafarbenie indikačného papierika odčíta zo 6 stupňovej stupnice.

U zdravého človeka hodnota pH moču závisí do značnej miery od stravy. To znamená, ak konzumujeme príliš veľa kyslých potravín (mäso, sladkosti, káva, alkohol...) bude moč kyslý, ak naopak jeme viac rastlinnej stravy, vyhýbame sa cukru, fajčeniu, stresu bude náš moč zásaditejší.

Stanovenie hladiny cukru

Za normálnych okolnosti zdravý organizmus nemá cukor v krvi, to znamená, že by nemal byť ani v moči. Ak sa ale objaví v moči, znamená to zvýšenú hladinu v krvi. Toto zvýšenie signalizuje možné ochorenie cukrovky typu I. alebo II. Môže isť aj o nadmerné jednorázové použitie glukózy, poruchy obličiek .

Cca po 30 sekundách sa zafarbenie indikačného papierika odčíta zo 5 stupňovej stupnice.

Ak sa indikuje v moči cukor je potrebné dať si vyšetriť krvnú plazmu a hladinu glukózy v krvi za účelom zistenia alebo eliminovania cukrovky (diabetes mellitus).

Stanovenie bielkovín

Bielkoviny sa u zdravého človeka vylučujú iba v malom množstve (0,3g/deň). Pomocou indikačného papierika 3-Test sa dá zmerať aktuálny stav obsahu bielkovín v moči. Cca po 60 sekundách sa zafarbenie indikačného papierika odčíta zo 5 stupňovej stupnice.

Ak sa v moči nachádzajú baktérie, krv, niektoré zlúčeniny z amoniaku, niektoré lieky (penilcilín, sulfoamidy, cefalosporíny) môžu negatívne ovplyvniť výsledok. Zvýšená hodnota môže indikovať ochorenie obličiek alebo infekcie močových ciest, nadmerný výskyt niektorých bielkovín v krvi ...

Proteinúria (bielkoviny v moči) sa vyskytuje najmä pri: chrípke, horúčkových stavoch, vplyv môže mať aj výrazná hyperlordóza, tehotenstvo, extrémne fyzické zaťaženie (teda u športovcov môže byť mierna proteínúria úplne normálna), anémia, srdcová nedostatočnosť, vysoký krvný tlak, často sú dôvodom poruchy a choroby obličiek, nádory, trombózy v cievach obličiek...

Dobrou prevenciou a ochranou ochorenia obličiek je správny pitný režim, u žien dôkladná intímna hygiena, predchádzajte zápalom od nôh a chrbta. Starajte sa o dobrý imunitný systém, obmedzte príjem cukrov a 6 omega mastných kyselín.

Vyskúšajte tiež ďalšie výrobky značky Kompava, ktoré nájdete v kategóriách Akcie a zľavy a Produkty s krátkou expiráciou. Ak si nie ste istí výberom tohto produktu, inšpirujte sa v kategórii Produkty s krátkou expiráciou.

EAN: 8586011213841_1
Značka: Kompava
Originálny názov: Exp. kompava 3-TEST INDIKAČNÝ PAPIERIK prúžky 1x50 ks
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia
EAN: 8586011213841_1
Značka: Kompava
Originálny názov: Exp. kompava 3-TEST INDIKAČNÝ PAPIERIK prúžky 1x50 ks
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia