doma
10

Už ste navštívili štiavnické tajchy? Tieto umelé vodné nádrže boli vybudované ešte v 17. a 18. storočí, pôvodne slúžili pre potreby baníctva. Ich hlavná funkcia sa v priebehu storočí zmenila a v súčasnosti sú už len vyhľadávanými miestami odpočinku a relaxu pre jej návštevníkov. Ak si chcete vychutnať celodenný výlet plný kúpania, člnkovania či vodných športov, tajchy sú pre vás tou správnou voľbou.

Tohtoročná dovolenka sa ponesie v mene krásnej malebnej slovenskej krajiny a namiesto k moru sa mnohí z vás vydajú k rybníkom a priehradám. Dáváte prednosť pešej turistike? Dobrodružstvo nemusíte vždy hľadať tisíce kilometrov ďaleko. Aj tuzemská dovolenka skrýva mnoho nádherných miest, které stoja za to objavovať… kúzlo našej prírody a taje pamiatok si naviac môžete užiť ešte s pridanou hodnotou: bez návalu zahraničných turistov.

Stále je z čoho vyberať

Slovenská zem ponúka nespočetne veľa miest, ktoré stoja za to navštíviť a vďaka tohtoročnej situacií máte skvelú možnosť ich konečne poriadne poznať… Vydajte se na cestu z mesta… poznávajte staroslovenské dedinky s historickými drevenicami, odpočinte si v kúpeľoch alebo si radšej vyšliapnite na kopec alebo naopak vystavíte telo slnečným lúčom pri vode? Na Slovensku môžete všetko. Protože VŠADE DOBRE, DOMA NAJLEPŠIE.
slovensko
luka
voda

Tá najkrajšia príroda je doma

Návrat ku koreňom. Odpočinok na chate, v rodinnom kempe alebo klasické stanovanie majú svoje kúzlo a zážitky v nás zostanú po celý život. Pripomeňte si, ako trávili dovolenku naši rodičia a prarodičia a predajte tento odkaz aj našej novej generácií. Praskanie večerného ohňa, prechádzky lesom, pokorenie skalistých hôr.… Pri pobyte v prírode však nezabudnite mať vždy po ruke repelent proti kliešťom a komárom, základné vybavenie lekárničky a samozrejme niečo dobrého na desiatu a na osvieženie. A dobrodružstvo môže začať.

Nezabudnite na ochranu pred hmyzom

Komáre a ďalší otravný hmyz nám vie poriadne znepríjemniť krásne romantické jarné a letné (nielen) podvečery. Náš pobyt v prírode, pri vode a na čerstvom vzduchu dokážu poriadne znepríjemniť komáre či iný bodavý hmyz. A ešte horšie sú potom štípance, ktoré nám zostanú na pamiatku. Deti znášajú poštípanie hmyzom horšie ako dospelí. Pozor aj na kliešte, ktorých prítomnosť je o to nebezpečenejšia. Preto je nevyhnutné použiť repelenty. Ak sa Vám už nejaký ten štípanec ušiel, zmierniť príznaky Vám pomôžu prípravky po poštípaní.
hmyz
obtize

Vyhnite sa žalúdočným problémom na dovolenke

Aká by to bola dovolenka, keby sme neochutnali miestne špeciality? Spoznávanie tradícií, kultúry ale aj domácej kuchyne k dovolenke patrí. Dávajte si však pozor na neznáme potraviny, ale aj na vodu z vodovodu. Mesiac pred odchodom na dovolenku začnite s užívaním probiotík a rovnako nezabudnite ani na 15-dňovú kúru po svojom návrate. Takto môžete predísť žalúdočným problémom, ktoré by vás počas alebo po dovolenke mohli prekvapiť.

Trápia vás alergie? Zvládnite ich aj v prírode...

Alergikom môžu, inak pohodovú dovolenku, znepríjemnit príznaky peľových či prachových alergií, ako je senná nádcha, slzenie a pálenie očí, v najhoršom prípade začervenaná, svrbiaca pokožka. Každý alergik o tom vie svoje. Užívajte si nerušene krásy okolitej prírody. Pre prípad proti náhlym prejavom alergie majte po ruke ako prvú pomoc prášky na alergiu ako napr. Zyrtec, do každej tašky sa taktiež vojdú kvapky do očí, vreckovky a prípadne aj gél k zmierneniu svrbenia pokožky. Obľubený je napríklad známý Fenistil, účinný je napríklad na štípance od hmyzu.
alergie
sk
prehrady
opalovanie

Opaľovanie s rozUMOM

Slnko vám pristane… Čas dovoleniek a opaľovania sa opäť blíží. Často čítame o nebezpečnom UV žiarení a s tím spojenými rizikami. Slnku sa úplne vyhnúť nedá a ani by to nebylo rozumné. Antidepresivné účinky slunečného žiarenia a jeho význam pri tvorbe vitamínu D sú pre nás nesmierne dôležité.

Formy opaľovacích prípravkov

Krémy

Krémy alebo mlieka na opaľovanie sú najčastejšie používaným opaľovacím prípravkom.

Gély

Gél na opalovánie je vhodný na citlivú pokožku. Výhodou je rychlé vstrebávanie.

Tyčinky

Tyčinka je vhodná na ochranu citlivých partií, ako je okolie očí, pier či proti pigmentovým škvrnám.

Spreje

Sprej na opaľovanie ponúka jednoduchú a rychlu aplikáciu. Sú vhodné pre deti.

Deti a opaľovanie

Slniečko a letné teploty lákajú deti aj dospelých k vonkajším aktivitám vrátane kúpania. Pri plánovaní svojich výletov alebo pobyte na záhrade či chalupe určite nezabúdajte na opaľovaciu kosmetiku pre deti a chráňte ich citlivú pokožku pred slnečnými lúčmi. Detský opaľovací krém je možné používať od pol roka veku dieťaťa.
deti
1
po opalovani

Čo robiť po opaľovaní?

Po opaľovaní dermatológovia doporučujú použiť prípravky určené špeciálne po opaľovaní. Najčastejšie sa jedná o prípravky s obsahem Panthenolu alebo Aloe Vera. Najlepšie pomáhajú pokožku hydratovať a regenerovať. Zároveň sa doporučuje dodržovať zvýšený pitný režim, abyste predišli riziku príznakov úpalu či úžehu.

Krásné nohy v sandáloch

Leto a dovolenka je čas sandálov, šľapiek, flip-flopov, topánok na remienok… a samozrejme pekne upravených nôh. Jemnosť a krásu vašich nôh zaistí iba pravidelná starostlivosť, pre ktorú nie je potrebné vynaložit veľké úsilie, ale ktorá podtrhne celkový dojem. S našou ponukou prípravkou na nohy to bude ešte jednoduchšie.
topanky
dovolena
aktivne

Aktívny odpočinok

Šport a aktivna dovolenka, alebo relax a slastné ničnerobenie? Pokiaľ ste si vybrali prvú možnosť, pravdepodobne patríte k ľuďom, ktorí zbožňujú pohyb a preferujete cestovanie spojené s relaxačnou formou športu a pohybu. Aktivnu dovolenku si každý môže predstavovať rôzne. Rafting či canyoning po rieke? Jazdu na bicykli? Lezecká skala a turistika? Toto všetko sú možnosti aktivnej dovolenky.
energie

Skoncujte s potením

Potenie je prirodzený a pre ľudské telo veľmi dôležitý proces. Jeho hlavnou úlohou je termoregulácia. Pri nadmernom potení bez patologickej príčiny je najľahšie použitie antiperspirantov v kombinácií s deodorantmi. Aký je medzi nimi rozdiel? Deodoranty obsahují antibakteriálne látky obmedzujúce pôsobenie bakterií, a tým pomáhajú predchádzať vzniku nepríjemného zápachu. Antiperspiranty znižujú tvorbu potu v potných žľazách.
pocení
lekarnicka

Lekárnička na cesty

Pri balení na dovolenku určite nesmie vo vašej batožine chýbať lekárnička. Jej obsah by mal odpovedať vašim potrebám. Určite by v nej nemali chýbať náplaste na rany, dezinfekcia, obväzy, lieky proti horúčke, repelent. V prípade potreby aj lieky proti alergií a dalšie lieky, které pravidelne užíváte.