Afty a kútiky

S aftami v ústach či na jazyku sa potýka zhruba štvrtina ľudí. Bolestivé pľuzgieriky vo vnútri ústnej dutiny (na vnútornej strane líca, na jazyku alebo podnebí) sa tvoria v dôsledku narušeného imunitného systému, ktorý zaisťuje rovnováhu ústnej mikroflóry. Aj napriek tomu, že nepatria medzi závažné ochorenia, môžu spôsobiť nepríjemnú bolesť a obmedziť príjem jedla a pitia.

Na ich liečbu existuje celá rada účinných prípravkov - na zmiernenie bolesti pomôžu lokálne anestetiká, ktoré po aplikácii bolestivý pľuzgier znecitlivia. Pomôcť môžu tiež dezinfekčné prostriedky, teda antiseptiká v podobe rôznyc gélov, ústnych vôd alebo olejov, ktoré si hravo poradia s baktériami, ktoré zápaly podporujú a vyvolávajú. Ako prevenciu odporúčame pravidelne užívať doplnky stravy s hojným zastúpením vitamínov skupiny B.

Popraskané kútiky úst sú spravidla spôsobené nedostatkom živín - predovšetkým železa, vitamínu A, C alebo vitamínov skupiny B. Na vine je často aj frekventované olizovanie pier, prípadne chladné, suché či veterné počasie. Predchádzať im môžeme nanášaním prírodných balzámov na pery.

 

Potrebujete poradiť?

Napíšte nám a radi Vám pomôžeme s výberom a vyhľadaním vhodného produktu.

Opýtajte sa nás
Odoslať tip na produkt

Nenašli ste čo ste hľadali?

Pošlete nám tip na produkt a my sa ho pokusíme zaradiť do našej ponuky.

Odoslať tip na produkt
Odoslať tip na produkt

Vybrali sme pre Vás podobné produkty