Chřipkobijici

Opäť je tu chrípková sezóna a po slnečnom lete prichádza obdobie chrípok a nachladnutí. Keď vás chrípka prinúti zaliezť do perín, majte po ruke lekárničky s plnou výbavou vreckoviek, liekov na imunitu, hygienickými obrúskami, teplomermi, živočíšnym uhlím či kvapkami na kašeľ a nádchu.

chripka a nachlazeni

Aký je rozdiel medzi chrípkou a nachladnutím?

  • Nachladnutie prichádza pomaly a sprevádza ho mierne zvýšená teplota. Ku klasickým príznakom nachladnutia taktiež patrí nádcha, kašeľ a bolesť v krku.
  • Chrípka začína náhle a zvýšená teplota presahuje aj 39 °C. Chrípku sprevádza zimnica, bolesť hlavy, svalov a kĺbov. Po niekoľkých hodinách sa pridáva suchý dráždivý kašeľ a pálenie v krku.

Coldrex horúce nápoje

Pre úľavu od bolesti a boľavého tela obsahujú prípravky Coldrex známy a účinný prostriedok proti bolesti, Paracetamol. Rovnako obsahujú dekongestant, ktorý spôsobuje zmenšenie opuchnutej nosnej sliznice, uvoľní váš upchatý nos a umožní vám voľne dýchať. Prípravky sú dostupné vo forme tabliet alebo uvoľňujúceho horúceho nápoja.

Coldrex
Rýmička
Bolest v krku
Kašlík
Prevence

Prevencia proti chrípke a nachladnutiu

Počas chrípkovej epidémii dbáme na zvýšenú hygienu, dostatočne vetráme, vyhýbame sa priestorom s vyššou koncentráciou ľudí. Vtedy je potrebné užívať prípravky s obsahom zinku, selénu, vitamínu C, vitamínu D a betaglukánov.

PREVENCIA A OCHRANA

Rúška, dezinfekcie, rukavice, respirátory alebo aj čistiace prostriedky – to všetko máme skladom. Nakupujte bezpečne online všetko pre vašu ochranu.

Prevence a ochrana
Detska lekarnicka

Detská lekárnička

Pri dlhodobom užívaní vitamínov sú vhodné prípravky s obsahom betaglukánov alebo s obsahom kolostra, ktoré obsahujú imunoglobulíny. Spomedzi bylinných prípravkov pre deti si môžete zvoliť echinaceové kvapky alebo produkty s rakytníkom. Netreba zabúdať ani na užívanie probiotík, ktoré ovplyvňujú črevnú mikroflóru a tým aj nastavenú imunitu.